Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел.(05252) 2-19-84
E-mail: golovrada@ukrpost.ua

Декларування доходів громадян за 2019 рік

 

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 1 січня 2020 року стартувала  кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2019 року, яка триватиме до 01 травня 2020 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2019 році, подається до 01 травня поточного року. У 2020 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2020 року податок не утримувався;

- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

- отримання іноземних доходів;

- отримання доходу у вигляді спадщини, подарунків не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб,

- отримані доходи  від продажу власної сільськогосподарської продукції.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року  на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 п. 166.3.5. ст. 166 Кодексу); страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям,  сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; сплачених платником податку  у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2019 року в бюджет податку на доходи. Умови, порядок надання податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки та обмеження щодо права на її  нарахування  визначені у ст. 166 Податкового кодексу.

Також необхідно з вище вказаних доходів сплатити ставку військового збору 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Платник податку - фізична особа у якого виникає об'єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військом збором, зобов'язаний подати податкову декларацію    (крім випадків, передбачених пунктом 179.2 статті 179 Кодексу) та сплати відповідні податкові зобов'язання .

 

Увага дії платника за новими правилами, якщо програмний РРО вийшов з ладу 

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу платників податків, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, зокрема до ст. 5.

Так, відповідно до внесених змін, на період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

 На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

 Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.

 Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного РРО в режимі офлайн, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

 Контролюючий орган на запит покупця через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до ст. 42№ Податкового кодексу України, щодо перевірки справжності та достовірності розрахункового документа надає інформацію про суб’єкта господарювання, господарську одиницю та зарезервований фіскальний номер розрахункового документа.

Використання програмного РРО у період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.

 Протягом години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера контролюючого органу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

 Такі розрахункові документи мають зберігатися програмним РРО до моменту отримання від контролюючого органу підтвердження про доставку розрахункових документів.

 У разі виходу з ладу РРО та/або програмного РРО, що застосовується для реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу облік операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та формування розрахункових документів здійснюються у порядку, встановленому Національним банком України.

 Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Новації застосування РРО у 2020 році 

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»               (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).

З 01 січня 2020 року платники податків зможуть протестувати програмні реєстратори розрахункових операцій. Свій продукт ДПС надаватиме і обслуговуватиме безкоштовно.

З 19 квітня 2020 року платники зможуть використовувати програмні РРО.

До 01 жовтня 2020 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секунд – хенду, ресторани, кафе, турагенції, готелі.

У разі перевищення платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

З 1 січня 2021 року використання РРО стане обов'язковим для всіх платників єдиного податку другої - четвертої груп.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

До уваги громадян! Скористайтесь правом на податкову знижку по 31 грудня 2019 року

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку. Зазначене право передбачено статтею 166 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

До витрат, дозволених на включення до податкової знижки за наслідками 2018 податкового року, платник податку має право включити такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:

- частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

- суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

- суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

- суму витрат платника податку на сплату страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- суму витрат платника податку на:

оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

- оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

- суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

До податкової знижки включаються фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами: квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У цих документах обов'язково повинно бути відображено вартість оплачених товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).

Шановні громадяни! Реалізуйте своє право на податкову знижку: подайте податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації до 31 грудня 2019 року. У разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

За січень-листопад 2019 року до бюджетів всіх рівнів платниками податків по території обслуговування Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено понад 1273 мільйони гривень податків

Впродовж одинадцяти місяців цього року суб’єктами господарювання підпорядкованої території обслуговування Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 1273,0 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 98,9відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року сума надходжень збільшилась на 118,8 відсотки, або 201,9 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – листопада 2019 року перераховано 526,5 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 23,5 млн грн, податку на додану вартість – 282,9 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 148,5 млн гривень.  У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження збільшились на 110,7 млн грн, або 126,6 відсотки.

За січень - листопад 2019 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі  746,5 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 103,8 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше на 91,2 млн грн або на 113,9 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 440,2 млн грн, плата за землю 149,0 млн грн, єдиний податок 120,7 млн грн, податок на нерухоме майно 7,3 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 415,4 млн грн або 104,5 відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 77,2 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Своєчасна сплата ЄСВ

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що в законодавство, що регулює сплату ЄСВ, були внесені зміни, які набули чинності з 1 січня 2017 року.

Так, частиною 12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до них фізичні особи – підприємці зобов’язані щоквартально сплачувати ЄСВ за себе на рівні мінімального страхового внеску незалежно від того здійснюють вони чи ні підприємницьку діяльність, отримано дохід від такої діяльності чи ні.

Отже, фізичні особи – підприємці, державна реєстрація припинення яких не проведена, повинні сплачувати ЄСВ у розмірі не меншому ніж мінімальний страховий внесок – 22% від суми мінімальної заробітної плати.

Мінімальний щомісячний страховий внесок ЄСВ у 2019 році складає 918,06 грн., тобто квартальний платіж має бути не менше 2754,18 грн.

Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці сплачують єдиний соціальний внесок за кожний квартал до 20 числа наступного місяця, тобто поквартально за 2019 рік – не пізніше 19 квітня, 19 липня, 18 жовтня та 17 січня 2020 року відповідно.

Також, слід зазначити, що у цьому випадку фізичній особі – підприємцю  зараховується страховий стаж для пенсії.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник Голованівського управління

Головного управління ДПС у

Кіровоградській області

____________Тетяна ПОЛІЩУК

 

ПРЕС-РЕЛІЗ № 26 від 17.12.2019

Голованівською ДПІ проведено засідання «круглого столу» на

тему: «Отримання інформації  про суми виплачених доходів та утриманих податків через «Електронний  кабінет»

Сьогодні, 17 грудня 2019 року, Голованівською ДПІ Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено засідання «круглого столу» на тему: Отримання інформації  про суми виплачених доходів та утриманих податків через «Електронний  кабінет».

Засідання проведено за участі начальника Голованівської ДПІ Голованівського  управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Олени Загородньої та головного державного інспектора Голованівської ДПІ Людмили Середи.

На початку заходу начальник ДПІ відмітила, що платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків скориставшись електронними сервісами ДПС. Зазначену інформацію можна отримати за допомогою електронного сервісу  «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Перевагами його використання є значна економія часу та можливість отримувати необхідну інформацію у будь-який час.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про суми своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДПС».

Сформувати запити та отримати відповіді в електронному вигляді можна засобами «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-сайті ДПС та є загальнодоступним для використання (https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program), або оновленого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (https://cabinet.tax.gov.ua).

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи  можна на офіційному веб-порталі ДПС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (https://tax.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid).

У ході заходу було наголошено на тому, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів  після його закінчення.

Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків  надаються відповідно до Податкових  розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма              № 1ДФ), які щоквартально подаються податковими агентами до територіальних органів ДПС та відповідно до поданих фізичними особами,  фізичними особами – підприємцями або фізичними особами, як провадять незалежну професійну діяльність податкових декларацій.

На завершення заходу учасники отримали відповіді на проблемні питання, що їх цікавили.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада