Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

 

Щодо списання заборгованості з ЄСВ по підприємцях, які не здійснювали діяльність

 

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що з 03.06.2020 року набрав чинності пункт 5 розділу І Закону України від 13 травня 2020  №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» відповідно до якого  розділ VIII «Прикінцеві та перехідні  положення»  Закону України   від 08 липня 2020 року №2464-VI  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування»  (далі - Закон №2464-VI) доповнено пунктом 915  в частині списання недоїмки, штрафних санкцій і пені нараховані платникам єдиного внеску: фізичним особам - підприємцям та особам, які провадять незалежну професійну діяльність.

Так, відповідно до пункту 915  розділу VIII «Прикінцеві та перехідні  положення»  Закону №2464-VI  підлягають списанню за заявою платника та у порядку,  визначеному Законом №2464-VI,  несплачені станом на день набрання чинності Законом №592-IX з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закон №2464-VI, за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності

Законом №592-IX :

- платниками, зазначеними у пункті 4 частини першої статті Закону №2464-VI (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), - державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи - підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону №2464-VI  за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

- платниками, зазначеними у пункті 5 частини першої статті 4 Закону №2464-VI, - до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону №2464-VI  за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Закону №592-IX. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Звертаємо увагу, що податковим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

- платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності  Законом №592-IX;

- суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом №2464-VI.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому  Законом №2464-VI, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені пунктом 7 частини одинадцятої статті 25 Закону№2464-VI, за наведених умов не застосовуються.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до Закону №2464-VI не підлягають поверненню.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

 

Увага, «гаряча лінія»!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом липня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 09 липня з 09 до 10 години на тему: «Новації у застосуванні РРО» на запитання громадян відповідатиме головний державний інспектор Голованівської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Людмила СЕРЕДА за телефоном (05252) 2-24-06. 

- 14 липня з 11 до 12 години на тему: «Актуальні питання у застосуванні РРО» на запитання громадян відповідатиме начальник Добровеличківської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Сергій ПОЛІЩУК за телефоном (05253) 5-12-98. 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

За I півріччя 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 714,0 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж I півріччя 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 714,0 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 108,0відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 14,0 відсотки, або 99,6 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – червня 2020 року перераховано 342,0 мільйонів гривень, що становить 114,7відс. до доведеного індикативного показника. Бюджетоформуючими податками забезпечено: податку на прибуток – 14,7 млн грн, податку на додану вартість – 197,3 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 76,9 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 23,6 відсотки або на 81,0 млн гривень.

За період з січень – червень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 372,0 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 102,5 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 5,05 відсотки або на 18,8 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 229,5 млн грн, плата за землю 68,6 млн грн, єдиний податок 52,4 млн грн, податок на нерухоме майно 4,4 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 227,0 млн грн або 100,6відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 6,8 млн гривень.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області

Увага, реєстрація податкових накладних!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок).

Відповідно до п. 12 Порядку платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість  за встановленою формою (додаток 5). Таблиця даних платника податку (далі - Таблиця) - зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (п. 2 Порядку).

У таблиці даних платника податку зазначаються:

  • види економічної діяльності відповідно до КВЕД ДК 009:2010;
  • коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
  • коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 (далі - ДКПП), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

При цьому, одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів/послуг в одному рядку Таблиці не допускається.

Коди послуг згідно з ДКПП у Таблиці мають містити від 5 до 14 символів.

Після подання таблиці даних платника податку, надалі при складанні податкових накладних / розрахунків коригувань, коди товарів згідно з УКТЗЕД або коди послуг згідно з ДКПП мають вказуватися на рівні тих знаків (цифр), які зазначені в поданій Таблиці.

Отримання попередньої оплати за товари, постачання яких ще не відбулося, не позбавляє платника податку права навести у Таблиці інформацію щодо товарів, відносно яких вона отримана.

Таблиця подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14 Порядку).

Відповідно до п. 4 Порядку зупинення у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) визначено, що ПН/РК відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, зокрема, якщо у ПН/РК відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з ДКПП, які зазначені у Таблиці, врахованій контролюючим органом, реєстрація таких ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних не зупиняється (далі - ЄРПН).

Подавати Таблицю з кожною квитанцією про зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, платнику податків не потрібно.

Основні причини відмов по наданих Таблицях:

-       відображення в графі 4 Таблиці (постачання товарів, робіт/послуг) кодів УКТ ЗЕД, по яких не відбувалась реалізація (надання послуг);

-       не відображення підприємствами - сільгоспвиробниками у графі З Таблиці (придбання товарів, робіт/послуг) кодів УКТ ЗЕД, які використовувались суб’єктами господарювання для здійснення фінансово - господарської діяльності (придбання посівного матеріалу, ПММ, автозапчастин для сільськогосподарської техніки тощо) та відображені в ЄРПН;

-       не відображення підприємством наявних об’єктів оподаткування у Відомостях про об'єкти оподаткування платника податків (форма 20-ОПП).

-       відсутня чисельність працівників на підприємствах згідно поданої податкової звітності.

З метою об’єктивного розгляду Таблиць, які подані суб’єктами господарювання рекомендуємо платникам податку - сільськогосподарським товаровиробникам, разом з наданням Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим у реєстрації податковим накладним/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, надавати Таблицю по кодах УКТ ЗЕД/ДКПП, які використовуються платником на постійній основі, з відповідним поясненням до Таблиці та копіями документів :

-         які підтверджують у суб’єкта господарювання наявних земельних ділянок,

-         звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур та зібраного врожаю (Звіти 4-СГ, 29-СГ тощо);

-         інших документів, які підтверджують зазначеним суб’єктом господарювання здійснення фінансово - господарської діяльності (наявність ліцензій, дозволів, право власності (оренди) на засоби виробництва та транспортних засобів тощо).

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ № 66 від 25.06.2020

В рамках кампанії декларування доходів отриманих у 2019 році проведено виїзну зустріч з громадянами

25 червня головним державним ревізор-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області Тетяною Гончаренко проведено виїзну зустріч із землекористувачами-одноосібниками Наливайської сільської ради Голованівського району.

Виїзд відбувся в рамках завершення кампанії декларування з метою залучення громадян до декларування минулорічних доходів, зокрема декларувати дохід повинні громадяни, які самостійно оброблюють земельні ділянки, надані їм у розмірах відповідно до Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари. Ставка податку на доходи фізичних осіб складає 18 %, військового збору 1,5%.

Громадяни отримали консультації та роз'яснення щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, а також практичну допомогу із заповнення декларацій. Під час виїзду податківці прийняли декларації від мешканців села. Загалом, станом на 25 червня 2020 року, громадянами Наливайської сільської ради вже подано 48 декларацій, загальна сума задекларованих доходів становить 320,4тис.грн., податку на доходи фізичних осіб – 57,7тис.грн., військового збору – 4,8тис. гривень.

Шановні громадяни! Не зволікайте з декларуванням минулорічних доходів. За додатковою інформацією та консультаціями із зазначеного питання звертайтесь до Центрів обслуговування платників Голованівського управління ГУДПС у Кіровоградській області.

 

Голованівське  управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

Увага! Змінено режим роботи!

На період дії норми пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами) у Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області змінено режим роботи. Так, початок робочого                  дня - о 08 год. 00 хв., перерва на обід - з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв., закінчення робочого дня - о 17 год. 00 хв., у п'ятницю - о 15 год. 45 хвилин.

 

 

Голованівське  управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ № 64 від 23.06.2020

Набув чинності Закон № 466-ІХ, яким удосконалюється податкове законодавство

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року).

Оподаткування доходів фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців

-        визначається порядок оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній;

-        оподатковується за основною ставкою 18 відс. дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів рухомого майна (транспортних засобів) (перший об’єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5 відсотків);

-        виключаються з переліку об'єктів, які не підлягають амортизації, вантажні авто фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування;

-        уточнюється перелік витрат для фізичних осіб – підприємців в частині витрат на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, витрат на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів;

-        скасовується сплата податку на доходи фізичних осіб з пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;

-        звільняється від сплати 5 відс. ПДФО у розмірі під час продажу об’єкт незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

Спрощена система оподаткування

- зменшується з 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3 відс. + 20 відс. ПДВ;

- обмежується поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду;

- встановлюється, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 гривень.

 - електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Стягнення боргу

-         встановлюється, що стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань відтепер буде здійснюватись у порядку, визначеному статтями 59-60 та 87-101 Кодексу;

-         скорочується термін, протягом якого до платника податків, якому надіслано податкову вимогу, не застосовуються заходи стягнення з 60 до 30 календарних днів;

-         доповнюються підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави;

-         скорочуються терміни, протягом яких платник податків може самостійно здійснити оцінку майна, з двох до одного місяця.

Облік платників податків

-         змінюються критерії належності платника податків до великих платників (сплата виключно податкових платежів - 1,5 млн ЄВРО (було 1 млн податкові та митні платежі));

-         встановлюється порядок обліку в контролюючих органах нерезидентів (іноземних компаній, організацій) (взяття їх на облік в контролюючих органах здійснюється після акредитації (реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу, або до отримання нерезидентом майнових прав на нерухомість або землю в Україні, або до відкриття рахунків в банках України. У разі акредитації на території України відокремленого підрозділу, одночасно із взяттям на облік нерезидента здійснюється взяття на облік і його відокремленого підрозділу);

-         вдосконалюється порядок реєстрації платниками податку на додану вартість;

-         забезпечується облік фізичних осіб підприємців з ознакою провадження «незалежної професійної діяльності».

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

ПРЕС-РЕЛІЗ № 65 від 23.06.2020

 

Привітання з 60-річним ювілеєм заступника начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Галину Проценко!

 

Начальник Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Тетяна Поліщук привітала з 60-річним ювілеєм заступника начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Галину Олександрівну Проценко.

Від усього нашого колективу, дорога і шановна колего, прийміть побажання в свій ювілей!

Сердечно вітаємо Вас з Днем народження. 

Прийміть слова глибокої шани і поваги.

Весь Ваш життєвий шлях є прикладом сумлінного та високопрофесійного відношення до своїх громадянських і службових обов'язків, служіння податковій справі та державі.

Нехай життя завжди дарує Вам вірних друзів та надійних партнерів. Нехай кожен день Вашого життя буде сповнений приємними враженнями та гарним настроєм.

Бажаємо, щоб поруч з Вами завжди йшли віра і надія, оптимізм і впевненість сил та натхнення.

 

З повагою

колектив Голованівського  управління 

ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 


ПРЕС-РЕЛІЗ № 63 від 23.06.2020

Понад 54 мільйонів гривень плати за землю перерахували з початку року землекористувачі, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

За січень – травень 2020 року землекористувачі, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області  спрямували до місцевих бюджетів 51,1 млн грн плати за землю.

У травні 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 10,8 млн грн плати за землю.

Нагадаємо, що плата за землю - це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок сплачується власниками земельних ділянок та земельних паїв (часток), а орендна плата - землекористувачами - орендарями за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 


З початку 2020 року власники нерухомості Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплатили 3,7 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

 

За січень - травень 2020 року власники нерухомості Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області юридичні та фізичні особи перерахували до місцевих бюджетів 3,7 млн. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Даний показник перевищує надходження за аналогічний період минулого року на 432,7 тис. гривень.

Безперечними лідерами у сплаті податку на нерухомість, є власники об’єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети за п’ять місяців 2020 року становить - 3,2 млн. гривень.

Фізичні особи – власники нерухомого майна перерахували до місцевих скарбниць – 448,6 тис. гривень податку на нерухомість. 

Нагадаємо, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

 

Новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій

 

Центрами обслуговування платників Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - травня  2020 року зареєстровано 64  реєстраторів розрахункових операцій (РРО), 162 книги обліку розрахункових операцій та 43 - розрахункових  книжок.

Голованівське управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»  та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг»  та №129-ІХ  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» відкрили можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми призначені для реєстрації розрахункових операцій – програмні РРО.

Так, починаючи з 1 серпня 2020 року усі користувачі РРО за бажанням можуть отримати безкоштовне програмне рішення від ДПС або придбати будь-який інший програмний РРО.

З новаціями щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі -  РРО) всі бажаючі мають змогу ознайомитись на офіційному сайті Державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/novitni-rro.

Довідки щодо  реєстраційної процедури РРО платники податків можуть отримати в центрі обслуговування платників Голованівської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області розташованого за адресою: Кіровоградська область, смт. Голованівськ,  вул. Паркова, буд.11 або за телефоном  (0 5252) 2-24-06.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

Голованівським управлінням за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис. гривень 

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 440,7тис гривень.

В результаті вжитих заходів за січень – травень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 1631,7тис гривень.

 

Звертаємо увагу, що відповідно п.п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

 

Податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи), уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень.

 

Процедуру стягнення податкового боргу можна умовно розділити на певні етапи:

 

Етап 1.Надсилання податкової вимоги.

Відповідно до ст. 59 ПКУ з дня виникнення податкового боргу податковий орган має підстави надіслати платнику податків податкову вимогу, яка має містити відомості про розмір податкового боргу, що забезпечується податковою заставою, вимогу погасити податковий борг, а також повідомлення про наслідки його непогашення.

Етап 2. Виникнення права податкової застави.

Факт появи податкового боргу призводить до передачі майна платника податків (балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу) у податкову заставу. І ця подія не потребує письмового оформлення (пп. 88.1, 88.2 ст.88 п.89.2 ст.89Податкового кодексу України). Право податкової застави не застосовується, якщо сума податкового боргу не перевищує 60 нмдг, тобто 1020 грн (абз. 6 п. 89.2 ст.89Податкового кодексу України).

Етап 3. Опис майна в податкову заставу.

Податковий керуючий на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу складає акт опису майна (п.89.3 ст.89Податкового кодексу України). Майно, описане у податкову заставу, податковий орган реєструє у відповідному державному реєстрі обтяжень (п. 89.8 ст.89Податкового кодексу України). Водночас платник податків зберігає право на користування майном, але без узгодження з податковим органом не може здійснювати його відчуження(ст. 92 Податкового кодексу України).

Етап 4. Стягнення.

Не раніше, ніж через 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) платнику податкової вимоги податковий орган має право стягувати кошти боржника (як з рахунків, так і готівкою), а якщо їх недостатньо для погашення податкового боргу — стягувати майно, що перебуває в податковій заставі, у разі недостатності майна – стягувати дебіторську заборгованість(ст. 95 Податкового кодексу України). Ці процедури проводяться за рішенням суду.

ВИНЯТОК. Рішення суду не потрібне щодо стягнення коштів боржника, якщо податковий борг утворився через несплату ним понад 90 календарних днів самостійно задекларованого грошового зобов’язання, сума якого перевищує 5 млн. грн, та за умови відсутності зобов’язання держави повернути такому платнику помилково або надміру сплачені кошти (абз. 2 п. 95.5 ст.95Податкового кодексу України).

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

У Новоархангельській ДПІ відбулась „гаряча лінія” з питань декларування доходів громадян

 

У Новоархангельській  ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області 09 червня 2020 року відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році».

На запитання відповідала начальник Новоархангельської  ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області  Ірина КЛИМАНСЬКА.

Наводимо відповіді на актуальні питання, які виникли у платників податків.

 

Я проживаю в Україні, а влітку 2019 року працювала у Польщі, отримала  дохід , чи потрібно мені  подавати декларацію про доходи  і сплачувати податки в Україні?

Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (пп. 163.1.3 ст. 163 ПКУ).

Тобто якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (пп. 170.11.1 ст. 170 ПКУ).

Податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників ПДФО (пп. 49.18.4 ст. 49 ПКУ).

Отже, обов’язок щодо подання річної податкової декларації у платника податків — резидента виникає при отриманні іноземних доходів.

При цьому під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражено в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ст. 164 ПКУ).

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 ПКУ). Сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України (пп. 170.11.3 ст. 170 ПКУ).

Чи має мати  право на відшкодування  коштів за навчання  дитини, якщо договір  між навчальним закладом оформлено на неї, а в чеку  платником є дитина? При цьому надано документи про перший ступінь  спорідненості , про те, що дитина не  має доходів, лист –підтвердження  з банку , що платником за навчання є мати.

Платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (пп. 166.3.3 ст. 166 ПКУ).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

При цьому особа, яка зазначена в розрахунковому документі, є ініціатором переказу коштів. Така особа має право на податкову знижку.

Оскільки у випадку, який розглядається, у чеку платником є дитина, то мати такої дитини не має права на податкову знижку.

Як зазначено у пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ, підтвердженням понесення платником податків витрат при застосуванні права на податкову знижку є, зокрема, відповідні платіжні та розрахункові документи. Перелік розрахункових документів встановлено ст. 22 Закону України № 2346, до якого не входить лист-підтвердження з банку.

 

Які граничні строки подання декларації та сплати податкового зобов’язання?

У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій 17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Законопроєктом внесено зміни щодо граничного терміну подання декларації, подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до                       01 жовтня 2020 року.

 

Чи оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу квартири, яка була отримана у спадщину?

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід, отриманий від продажу квартири, яку отримано у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не оподатковуватиметься.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

Голованівським управлінням за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис. гривень 

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 440,7тис гривень.

В результаті вжитих заходів за січень – травень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 1631,7тис гривень.

 

Звертаємо увагу, що відповідно п.п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

 

Податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи), уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень.

 

Процедуру стягнення податкового боргу можна умовно розділити на певні етапи:

 

Етап 1.Надсилання податкової вимоги.

Відповідно до ст. 59 ПКУ з дня виникнення податкового боргу податковий орган має підстави надіслати платнику податків податкову вимогу, яка має містити відомості про розмір податкового боргу, що забезпечується податковою заставою, вимогу погасити податковий борг, а також повідомлення про наслідки його непогашення.

Етап 2. Виникнення права податкової застави.

Факт появи податкового боргу призводить до передачі майна платника податків (балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу) у податкову заставу. І ця подія не потребує письмового оформлення (пп. 88.1, 88.2 ст.88 п.89.2 ст.89Податкового кодексу України). Право податкової застави не застосовується, якщо сума податкового боргу не перевищує 60 нмдг, тобто 1020 грн (абз. 6 п. 89.2 ст.89Податкового кодексу України).

Етап 3. Опис майна в податкову заставу.

Податковий керуючий на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу складає акт опису майна (п.89.3 ст.89Податкового кодексу України). Майно, описане у податкову заставу, податковий орган реєструє у відповідному державному реєстрі обтяжень (п. 89.8 ст.89Податкового кодексу України). Водночас платник податків зберігає право на користування майном, але без узгодження з податковим органом не може здійснювати його відчуження(ст. 92 Податкового кодексу України).

Етап 4. Стягнення.

Не раніше, ніж через 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) платнику податкової вимоги податковий орган має право стягувати кошти боржника (як з рахунків, так і готівкою), а якщо їх недостатньо для погашення податкового боргу — стягувати майно, що перебуває в податковій заставі, у разі недостатності майна – стягувати дебіторську заборгованість(ст. 95 Податкового кодексу України). Ці процедури проводяться за рішенням суду.

ВИНЯТОК. Рішення суду не потрібне щодо стягнення коштів боржника, якщо податковий борг утворився через несплату ним понад 90 календарних днів самостійно задекларованого грошового зобов’язання, сума якого перевищує 5 млн. грн, та за умови відсутності зобов’язання держави повернути такому платнику помилково або надміру сплачені кошти (абз. 2 п. 95.5 ст.95Податкового кодексу України).

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

 

 

До уваги громадян! 02 травня граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік

 

01 липня 2020 року – граничний термін подання декларації про доходи за 2019 рік для громадян, які зобов’язані декларувати доходи та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність та 30 вересня 2020 року – граничний термін сплати такими декларантами визначених у декларації податку і збору.

Звертаємо увагу, 27 та 28 червня – вихідні і Центри обслуговування платників не працюватимуть.

Нагадуємо, обов’язок щодо подання податкової декларації виникає при отриманні протягом 2019 року доходів

від провадження господарської діяльності, отриманих фізичними особами – підприємцями на загальній системі (за 2019 рік термін подання декларації сплинув 10. 02.2019);

від провадження незалежної професійної діяльності;

від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених Податковим кодексом України;

у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування;

у вигляді іноземних доходів;

від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування);

у вигляді суми заборгованості за укладеним платником податків цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує за 2018 рік 881 грн., крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом II Податкового кодексу України;

у вигляді інвестиційного прибутку від проведення операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах;

у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з IV розділом Податкового кодексу України;

у вигляді частини доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст.ст. 172 - 173 Податкового кодексу України;

у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує у 2019 році 881 грн.;

від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за 2019 рік перевищує 186150 грн.;

отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, більших ніж встановлені Земельним кодексом України, та за умови реалізації такої продукції іншим фізичним особам;

у разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом 2018 року перевищує 2470 грн.;

у вигляді благодійної допомоги на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, та яка надається згідно з п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, у сумі, що сукупно протягом звітного року перевищує 1861500грн.;

з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи, що отримуються іноземцем, який у звітному (податковому) році набув статусу резидента України.

Відповідно до п. 179.2. ст. 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до IV розділом Кодексу;

у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.

Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

 

 

Відділ адміністрування податків і зборів з

фізичних осіб Голованівського управління

Головного управління ДПС у Кіровоградській області

 

За п’ять місяців 2020 року Голованівським управлінням

надано понад 6373 адміністративних послуг

 

З початку року станом на 01.06.2020 року в Центрах обслуговування платників Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області фахівцями Благовіщенської ДПІ, Вільшанської ДПІ, Гайворонської ДПІ, Голованівської ДПІ, Добровеличківської ДПІ та Новоархангельської ДПІ  надано 6373 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків, яких упродовж  січня - травня  2020 року надано 2069. Надано 2564  відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми та джерела виплачених доходів та утриманих податків і внесено 17 відміток до паспорта громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Крім цього зареєстровано 64 реєстраторів розрахункових операцій, 162 книги обліку розрахункових операцій та 43 розрахункових книжок.

Слід зауважити, що триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2019 року, яка передбачає подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи. 01 липня 2020 року – граничний термін подання декларації про доходи за 2019 рік для громадян, які зобов’язані декларувати доходи та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність та 30 вересня 2020 року – граничний термін сплати такими декларантами визначених у декларації податку і збору. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси до Центрів обслуговування платників.

Декларування доходів та сплата податків і зборів з отриманих доходів - обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток нашої держави.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

 

 

Кампанія декларування-2020 триває

 

З початку  року громадянами території обслуговування Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області подано 5880 декларацій про доходи отримані протягом 2019 року, загальна сума задекларованого доходу складає 72005,55 тис.грн. При цьому, сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначена громадянами до сплати становить 8373,5 тис.грн., військового збору 848,1 тис.грн.

Разом з цим, з початку  року 55 громадянина скористалися правом на податкову знижку.

Нагадуємо, що відповідно до змін внесених до Податкового кодексу України Законом від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби(COVID-19)», строки подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік для громадян, які зобов’язані подати декларацію та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність перенесено до  01.07.2020 року. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати до 31.12.2020 року.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому абзац перший пункту 179.7 статті 179 у 2020 році не застосовується.

Звертаємо увагу, 27 та 28 червня – вихідні і Центри обслуговування платників не працюватимуть. 

Для спрощення процедури подання декларації запроваджено сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

За січень – травень 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 587,3 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж січня – травня 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 587,3 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 106,9відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 15,2 відсотки, або 89,5 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – травня 2020 року перераховано 283,8 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 14,5 млн грн, податку на додану вартість – 160,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 61,1 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 26,4 відсотки або на 75,0 млн гривень.

За період з січень – травень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 303,5 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 101,0 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 4,8 відсотки або на 14,6 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 182,2 млн грн, плата за землю 54,1 млн грн, єдиний податок 48,4 млн грн, податок на нерухоме майно 3,7 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 180,2 млн грн або 100,3відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 7,1 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Переваги подання звітності через «Електронний кабінет платника податків»

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що електронне звітування  – це найбільш зручний та сучасний формат спілкування з контролюючими органами. До переваг подачі електронної звітності відноситься: економія часу, вибір часу здачі звітності, зручного для вас, постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх норм законодавства, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.

Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної податкової служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Безкоштовним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет» можна скористатись цілодобово. Він складається із загальнодоступної відкритої частини, вхід до якої здійснюється без ідентифікації користувача, та приватної частини (особистого кабінету). За допомогою цього сервісу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності тощо.

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua з використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Увага, перенесено дати запровадження програмних РРО

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що у зв’язку з карантином відтерміновано запровадження нових правил використання РРО, а саме:

до 01 серпня 2020 року перенесено застосування програмних РРО, як альтернативу класичним РРО;

до 01 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО підприємцями - платниками єдиного податку другої - четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

Нагадуємо, що надання платних послуг у сфері охорони здоров'я, виключено із зазначеного переліку. Такі послуги можна буде надавати в межах зазначеного ліміту до 01 січня 2021 року.

З 01 січня 2021 до 01 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО підприємцями - платниками єдиного податку 2-ї – 4-ї груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п.11 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Увага, РРО новації

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що нові норми щодо застосування РРО передбачені Законом України від 20.09.2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та іншими законами України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

На сьогодні продовжується тестування першого релізу безкоштовного додатку «пРРОсто», розробленого Державною податковою службою спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO). Додаток працює тільки в режимі “онлайн”. Наступні релізи будуть виходити після затвердження нормативної бази та опрацювання пропозицій і зауважень тестувальників.

Для того, щоб цей закон запрацював на практиці, уряд працює над підготовкою та затвердженням нормативних актів, як нових, так і змін до вже існуючих. Метою внесення змін є надання платникам можливості при використанні в господарській діяльності РРО та/або програмних РРО створювати  інформацію щодо проведених розрахункових операцій та звітів про такі операції. Та передавати її до контролюючих органів для забезпечення збереження такої інформації, а також забезпечення можливості споживачам товарів (послуг) отримувати цю інформацію із баз даних податківців.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

Річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік подається до 01 липня 2020 року

 

Громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року. Останній день подання декларації – 30.06.2020. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають бути сплачені до 1 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 Податкового кодексу України, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше вказаного строку. При цьому вимоги підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 у 2020 році не застосовуються.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому абзац перший пункту 179.7 статті 179 у 2020 році не застосовується.

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

 

13.05.2020

 

Голованівським управлінням за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за січень – квітень цього року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету понад 1036,4тис. гривень 

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за січень-квітень 2020 року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1036,4тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 364,8тис гривень.

В результаті вжитих заходів за січень – квітень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 1266,6тис гривень.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) відповідно до Закону №2464 - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Отже, сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, не вважається податковим боргом, а є недоїмкою. При цьому розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, тож така заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується(частина 16 ст. 25 Закону №2464).

Нагадуємо, що  Законом України  від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» продовжено до 31 травня 2020 року (попередньо, відповідно до Закону України  від 17.03.2020 №533, передбачалося – до 30 квітня 2020 року) строки тимчасового незастосування штрафних санкцій, визначених частиною  одинадцятою статті 25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), за такі порушення:

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом №2464, до податкових органів. При цьому абзаци другий та третій пункту 7 частини одинадцятої статті 25  Закону №2464 щодо такого порушення, вчиненого у періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року, не застосовуються.

Звертаємо увагу, що до 31 травня 2020 року також подовжено терміни не нарахування платникам єдиного внеску пені, при цьому нарахована пеня за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року підлягає списанню.

Щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску можна особисто звернутися до ДПС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника» (https://cabinet.tax.gov.ua), обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Отже, якщо ФОП фактично припинив свою діяльність, але перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб  – підприємців, то для запобігання нарощування боргів по сплаті ЄВС, йому необхідно звернутися до Державного реєстратора для проведення юридичної процедури припинення ФОП.

Зазначаємо, що вчасна сплата податкових зобов’язань – це запорука виконання важливих соціальних програм і виплат, а також передмова фінансової стабільності в нашій державі. Тому закликаємо платників податків працювати виключно у законодавчому полі та своєчасно сплачувати до бюджету  податки та збори.

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

У Благовіщенській ДПІ відбулась „гаряча лінія” з питань декларування доходів громадян

 

Днями у Благовіщенській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році».

На питання додзвонювачів відповідала начальник Благовіщенської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія Кожухівська.

Наводимо відповіді на актуальні питання, які виникли у платників податків.

 

Які граничні строки подання декларації та сплати податкового зобов’язання?

У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій 17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Законопроєктом внесено зміни щодо граничного терміну подання декларації, подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до                       01 жовтня 2020 року.

 

Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2019 року?

Станом на 01 січня 2020 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2019 року платникам не надається.

Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи?

Неподання або не своєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-136 грн) За повторне порушення протягом року – штраф від 85 до 136 грн ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Яким чином подається декларація про майновий стан і доходи в умовах карантину?

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подання податкової декларації про майновий стан і доходи: особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

У зв`язку з заходами, спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій, пропонуємо громадянам які зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік утриматись від відвідування центрів обслуговування платників, та  подати декларацію засобами електронного зв’язку.

Подати декларацію про майновий стан і доходи платники в умовах карантинних заходів доречно через Електронний кабінет платника https://cabinet.tax.gov.ua  (з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг). Також, вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний веб-портал ДПС http://tax.gov.ua.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у 

Кіровоградській області 

 

 

05.05.2020 

За січень – квітень 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 460,1 мільйонів гривень податків і зборів

Впродовж січня – квітня 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 460,1 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 105,0відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 16,1 відсотки, або 74,1 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – квітня 2020 року перераховано 215,3 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 7,4 млн грн, податку на додану вартість – 119,2 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 48,7 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 26,7 відсотки або на 57,5 млн гривень.

За період з січень – квітень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 244,8 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 101,7 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 6,8 відсотки або на 16,7 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 145,4 млн грн, плата за землю 43,2 млн грн, єдиний податок 42,2 млн грн, податок на нерухоме майно 3,4 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 142,7 млн грн або 97,6відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 6,3 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

Платники податків Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області за січень - квітень 2020 року перерахували 42,2 млн гривень єдиного податку

З початку року суб'єкти малого і середнього підприємництва Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області сплачено до місцевих скарбниць              42,2 млн грн єдиного податку, що на 5,0 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Зокрема, фізичні особи-підприємці направили до бюджетів 17,6 млн грн, суб’єкти господарювання – юридичні особи перерахували 1,6 млн грн, а сільгоспвиробники                                 IV групи – 23,0 млн гривень.

Слід зазначити, що Законом України від 30.03.2020 №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» внесено зміни до пункту 291.4 Податкового кодексу України, відповідно до яких збільшено обсяги доходів для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

Зокрема, для спрощенців І групи (підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню) обсяг доходу встановлено у розмірі 1 млн грн замість 300 тис гривень.

Для спрощенців ІІ групи (підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах одночасно не перевищує 10 осіб) – обсяг доходу встановлено у розмірі 5 млн грн замість 1,5 млн гривень.

Для спрощенців ІІІ групи (підприємці, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми) – обсяг доходу встановлено у             розмірі 7 млн грн замість 5 млн гривень. 

Голованівське управління ГУ ДПС у 

Кіровоградській області 

Увага, «гаряча лінія»!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом травня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 12 травня з 11.00 до 12.00 год. у Благовіщенській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році» на запитання громадян відповідатиме начальник Благовіщенської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія КОЖУХІВСЬКА за телефоном (05259) 2-13-76;

- 14 травня з 11.00 до 12.00 год. на тему: «Погашення податкового боргу з податків, зборів та єдиного внеску» на запитання громадян відповідатиме завідувач сектору по роботі з податковим боргом Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Людмила МАСЛІГАН за телефоном (05252) 2-24-06.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада