Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

Увага! Податкові шахраї!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє про те, що до суб’єктів господарювання, які зареєстровані на території обслуговування Голованівського управління надходять телефонні дзвінки від невідомих осіб, що представляються начальником Новоархангельської ДПІ та Голованівської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області і вимагають грошові кошти.

Просимо бути пильними: у разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Головного управління ДПС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це за телефоном (0522) 36-69-44.

 

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Декларування 2020. Скористайтесь сервісом автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Повідомляємо, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-IX подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до 01 жовтня 2020 року.

Для спрощення процедури подання декларації запроваджено сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можуть:

- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;

- особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.

У зв’язку з оголошеним в Україні карантином з метою запобігання поширення вірусу COVID-19 закликаємо платників користуватися електронними сервісами від Державної податкової служби.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

За три місяці 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 343,4 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж січня – березня 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 343,4 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 102,3відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 16,0 відсотки, або 54,7 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – березня 2020 року перераховано 158,4 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 6,5 млн грн, податку на додану вартість – 92,8 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 36,0 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 21,4 відсотки або на 33,9 млн гривень.

За період з січень – березень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 185,0 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 100,5 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 11,3 відсотки або на 20,8 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 107,3 млн грн, плата за землю 35,2 млн грн, єдиний податок 32,2 млн грн, податок на нерухоме майно 1,5 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 102,6 млн грн або 94,2 відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 7,6 млн гривень.

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

 

ШАНОВНІ  ГРОМАДЯНИ ТА ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ !!!

            На виконання розпорядження ГУ ДПС у Кіровоградській області № 384-р від 25.03.2020 року на період запровадження   режиму надзвичайної ситуації робота центрів обслуговування платників з 26.03.2020 року призупиняється .

            Прийом платників в ЦОП буде здійснюватися за попереднім записом виключно для надання невідкладних послуг у разі гострої необхідності за телефоном  (052 52)  2-24-06,зокрема:

-                     видачі картки платника податків,внесення до паспорта громадянина України ( у формі книжечки)  даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

-                     внесення до паспорта громадянина України ( у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Дякуємо  за розуміння!

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 

До уваги громадян! Декларування 2020: терміни подання декларації про майновий стан і доходи

 

У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій 17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Законопроєктом внесено зміни щодо граничного терміну подання декларації, подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року.

Податкова декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177) за місцем податкової адреси.

 

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

До уваги платників податків!

 

У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує платникам податків, щодо можливості отримання адміністративних послуг та довідок в електронному вигляді, а саме Електронним кабінетом, зокрема:

- Довідка про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби;

- Витяг з реєстру платників ПДВ за формою №2-ВР;

- Витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій;

- Реєстрація реєстратора розрахункових операцій;

- Реєстрація розрахункових книжок;

- Реєстрація  КОРО.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.  

При цьому, звертаємо увагу, що інші довідки/документи видаються виключно в паперовій формі відповідно до норм чинного законодавства та за відсутністю механізмів видачі їх платникам податків в електронному вигляді, зокрема:

- Довідка про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи);

- Підтвердження статусу податкового резидента України;

- Реєстрація платника єдиного податку;

- Витяг з реєстру платників єдиного податку;

- Включення неприбуткового підприємства (установи, організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

- Перереєстрація неприбуткового підприємства (установи, організації) у Реєстрі неприбуткових установ та організацій;

 - Довідка-розрахунок для банку, відповідно до наказу Міндоходів від 09.09.2013 №453 (додаток 1);

- Довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску (додаток 2);

- Довідка про сплату акцизного податку (для отримання спирту);

 - Взяття на облік/погашення податкового векселя.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області звертається до суб’єктів господарювання та громадян віднестися з розумінням до обмежень, які вводяться на період карантину і без нагальної потреби, за можливості, не відвідувати податкову службу. Кожен повинен вжити максимум заходів для того, щоб зберегти своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.   

 

Листи електронною поштою приймаємо за адресою: kr50@tax.gov.ua.

 

За довідками звертатися за телефоном: (05252) 2 24 06.

 

Дякуємо за розуміння!

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

Шановні платники податків!

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 „Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19” та у зв’язку зі спалахом та розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій, Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертається з проханням зменшити надходження паперових документів та користуватись засобами електронного зв’язку, а саме Електронним кабінетом (https://cabinet.tax.gov.ua) або поштовим зв’язком, а також по можливості скоротити особисте відвідування податкової служби.

 

Листи електронною поштою приймаємо за адресою: kr50@tax.gov.ua.

 

За довідками звертатися за телефоном: (05252) 2 24 06.

 

Вдячні за розуміння! Будьте здорові!

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

До уваги платників! Верховна Рада України прийняла законопроєкт, спрямований на підтримку бізнесу в період проведення заходів із запобігання поширення коронавірусу в Україні

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що 17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Законопроєктом вносяться зміни:

- запроваджується звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені  протягом  періоду з 1 березня  по 31 травня 2020 року. Це звільнення не стосуватиметься правил нарахування, декларування, сплати ПДВ, акцизного податку та ренти, а також порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах,  які застосовуються на загальних підставах, відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

- не будуть застосовуватися штрафи за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року;

- за період з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховуватиметься пеня, а для платників єдиного внеску – за період 1 березня по 30 квітня 2020 року;

- встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з  18  березня  по  31 травня  2020 року (крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування).  Перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на цей період. До 30 березня 2020 року ДПС оприлюднить оновлений план-графік перевірок. Документальні перевірки з ЄСВ призупиняються на період з 18 березня по 18 травня 2020 року;

- подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до   1 жовтня 2020 року;

- не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю за земельні ділянки,  у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в  господарській  діяльності.  При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб) мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці;

- об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з 1 березня по 30 квітня 2020 року;

- тимчасово за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску «за себе» фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, члени фермерських господарств та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю;

- впровадження застосування програмних РРО відтерміновується до 1 серпня 2020, зокрема, розширення застосування РРО для окремих видів діяльності – до 1 січня 2021 року,  до 1 квітня 2021 року відтерміновується запровадження обов’язкового використання РРО для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Особливості роботи реєстраторів розрахункових операцій

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області інформує, що  законами України від 20.09.2019 р. № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» визначено ряд особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) фізичними особами-підприємцями.

Відповідно до ст. 5 Закону № 128-IX у разі виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше семи робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій на цей період здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій. На період виходу з ладу програмного реєстратора розрахункових операцій проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

Також для програмних РРО передбачено можливість застосування режиму офлайн.

На період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 год, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 год протягом календарного місяця.

Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі офлайн, встановлюється фіскальним сервером контролюючого органу.

Контролюючий орган на запит покупця через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до ст. 421 Податкового кодексу України, щодо перевірки справжності та достовірності розрахункового документа надає інформацію про суб’єкта господарювання, господарську одиницю та зарезервований фіскальний номер розрахункового документа.

Використання програмного реєстратора розрахункових операцій у період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.

Протягом години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених програмним реєстратором розрахункових операцій розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера контролюючого органу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

Такі розрахункові документи мають зберігатися програмним реєстратором розрахункових операцій до моменту отримання від контролюючого органу підтвердження про доставку розрахункових документів.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Новий порядок блокування податкових накладних

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що на сьогодні порядок зупинення реєстрації ПН/РК регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», яка набрала чинності 01.02.2020.

Постанова № 1165 – це результат широкого та тривалого діалогу між органами виконавчої влади, правоохоронними органами, народними депутатами, представниками громадськості та бізнесу. Відтепер критерії ризиковості платника ПДВ затверджені саме Кабінетом Міністрів України, що усунуло всі суперечливі моменти, які мали місце під час чинності постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 та які стосувалися питань затвердження таких критеріїв ДФС. Іншою істотною зміною є виведення з-під правового регулювання постанови КМУ № 1165 порядку прийняття рішення про  реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проте такий порядок затверджено наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520.

Важливим нововведенням постанови № 1165 стало внесення змін до ознак безумовної реєстрації та показників позитивної податкової історії, у разі відповідності яким не зупиняється реєстрація ПН/РК в ЄРПН. Таким чином, платник податку зацікавлений у своєчасній та повній сплаті ПДВ, інших податків і зборів та ЄСВ, що сприяє стимулюванню дотримання законодавства про працю, в частині офіційного працевлаштування.

Також для упередження формування фіктивного податкового кредиту несумлінними платниками податку, які підлаштовуються до ознак та показників, за якими здійснюється реєстрація ПН/РК в ЄРПН, внесені зміни до критеріїв, за якими проводиться автоматизований моніторинг. Ці зміни сприятимуть наповненню бюджету та запобіганню мінімізаційним схемам.

Разом з тим постанова № 1165 забезпечує кращий захист прав платників податків. Зокрема, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН за результатами розгляду пояснень та копій документів тепер не може перевищувати 5 робочих днів.

З огляду на те, що всі рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН приймає комісія регіонального рівня, платник податку тепер може оскаржити рішення про відмову в адміністративному порядку, що забезпечує швидке досудове вирішення спору.

Крім того, у разі включення суб’єкта господарювання до переліку ризикових платників податку платник тепер має можливість подати в електронному вигляді інформацію та копії щодо спростування відповідності критерію ризиковості документів до комісії регіонального рівня, яка протягом 7 робочих днів зобов’язана прийняти відповідне рішення. 

Таким чином, урегульовано вирішення спірних питань щодо відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості. Знижуються затрати часу платника податку для вирішення зазначеного питання та зникає необхідність відвідування контролюючого органу.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 

 

За два місяці 2020 року Центрами обслуговування платників

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області надано 3332 адміністративних послуг

 

Впродовж січня – лютого 2020 року в Центрах обслуговування платників Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області фахівцями Благовіщенської ДПІ, Вільшанської ДПІ, Гайворонської ДПІ, Голованівської ДПІ, Добровеличківської ДПІ та Новоархангельської ДПІ  надано 3332 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків, яких упродовж  січня - лютого  2020 року надано 1277. Надано 1043  відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми та джерела виплачених доходів та утриманих податків і внесено 9 відміток до паспорта громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Крім цього зареєстровано 27 реєстраторів розрахункових операцій, 73 книги обліку розрахункових операцій та 11 розрахункових книжок.

Слід зауважити, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2019 року, яка передбачає подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси до Центрів обслуговування платників.

Декларування доходів та сплата податків і зборів з отриманих доходів - обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток нашої держави.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Відбулася спільна нарада представників Держпраці, ПФУ та ДПС

у Голованівському районі Кіровоградської області

 

Сьогодні, 04 березня у сесійній залі Голованівської районної державної адміністрації Кіровоградської області відбулася спільна нарада із представниками Державної служби з питань праці у Кіровоградській області, пенсійного фонду та податкової служби району. На нараді обговорені заходи по взаємодії у питаннях легалізації зайнятості населення, повноти та своєчасності сплати податків і зборів тощо.

 

Заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Оксана Саратова зазначила, що на сьогоднішній день одним із основних напрямів роботи органів Державної податкової служби є контроль за додержанням вимог податкового та іншого законодавства підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - підприємцями в т.ч. при виплаті заробітної плати, недопущення випадків несвоєчасної виплати заробітної плати та сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

 

Основним джерелом наповнення бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, як бюджетоформуючого податку районного бюджету, а саме особливості утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, військового збору із виплачених сум заробітної плати.

 

Під час наради було приділено увагу легалізації заробітної плати та своєчасності її виплати у розмірі не нижче за законодавчо встановлений мінімальний розмір.

 

З 01 січня 2020 року мінімальна заробітна плата складає 4723,00 грн, прожитковий мінімум 2102,00 грн, мінімальний страховий внесок з ЄСВ – 1039,06 гривень. 

 

Для взаєморозуміння та партнерських відносин для платників податків у Голованівському управлінні ГУ ДПС у Кіровоградській області створюються умови та розширюється перелік послуг, які надаються платникам податків, з урахуванням їх потреб та побажань.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 

Громадяни, які надають послуги на розважальних заходах: весіллях, ювілеях, корпоративах, дитячих святах, днях народження тощо мають задекларувати неоподатковані доходи

 

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до п.164.1. ст.164 Податкового кодексу України базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний оподаткований дохід. Загальний оподаткований дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. Громадяни, які надають послуги на розважальних заходах (весіллях, ювілеях, корпоративах, дитячих святах, днях народження тощо) і отримують при цьому дохід  від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язані включити зароблену і одержану суму до загального річного оподатковуваного доходу. Зазначена сума має бути відображена у податковій декларації про майновий стан минулого року, яку необхідно надати до територіального органу податкової служби та сплатити податок із задекларованих доходів.

Отриманий дохід підлягає оподаткуванню на загальних підставах у розмірі 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) та 1,5 відсотка військового збору. Якщо дані податок і збір не були визначені та перераховані податковим агентом (замовником), у громадянина виникає обов’язок визначити, задекларувати та сплатити ПДФО та військовий збір з отриманих гонорарів.

Декларацію можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, в електронному форматі, що є більш зручним способом для громадян, або надіслати поштою.

Нагадуємо, що декларацію необхідно подати до 1 травня 2020 року до органу податкової служби за місцем податкової адреси платника.

Варто пам’ятати, що змінити життя на краще можливо лише за умови добровільної сплати податків із отриманих доходів, оскільки це забезпечить не тільки соціальний захист, але й формування високої податкової культури населення.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Сплата єдиного соціального внеску в 2020 році

Платниками податків Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено за січень – лютий 2020 року 66,7 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або 91,9 відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 4,5 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області інформує платників податків, що відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року № 294-IX встановлено нові соціальні стандарти на 2020 рік - розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, які впливатимуть на низку показників з оплати праці, порядок оподаткування доходів, зокрема на розміри податкової соціальної пільги та розмір доходів, який дає право на її застосування, мінімальний розмір ЄСВ тощо.

Так, у Законі вказано:

- мінімальну заробітну плату встановлено на весь рік в єдиному розмірі, а саме: у місячному розмірі з 1 січня складає 4723,0 гривні, у погодинному розмірі з 1 січня – 28,31 гривні;

- прожитковий мінімум (загальний) на одну особу в місяць у 2020 році з 1 січня становитиме 2 102,00 гривень;

- мінімальний страховий внесок з ЄСВ – 1039,06 грн. (4723 х 22 %).

Отже, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3117,18 грн. (1039,06 грн. х 3 місяці).

Вперше у такому розмірі сплачують єдиний внесок фізичні особи – підприємці за найманих працівників починаючи з січня 2020 року, за себе – за підсумками I кварталу 2020 року (до 20 квітня 2020 року).

Звертаємо увагу, що єдиний внесок в розмірі не менше мінімального (1 039,06 грн за місяць) зобов’язані сплачувати підприємці (незалежно від обраної ними системи оподаткування) та фізичні особи, які ведуть незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Звільняються від сплати ЄСВ «за себе» пенсіонери за віком, особи з інвалідністю та особи, які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік становить з 1 січня 2020 року – 70 845,00 грн. (4723 х 15).

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

З початку 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 227,7 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж січня – лютого 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 227,7 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 100,8відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 19,0 відсотки, або 35,9 млн гривень.

 

До Державного бюджету протягом січня – лютого 2020 року перераховано 100,1 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 2,4 млн грн, податку на додану вартість – 62,8 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 23,1 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 25,0 відсотки або на 20,2 млн гривень.

 

За період з січень – лютий 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі  127,6 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 100,9 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 14,1 відсотки або на 15,8 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 68,5 млн грн, плата за землю 23,4 млн грн, єдиний податок 27,9 млн грн, податок на нерухоме майно 1,5 млн гривень.

 

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 66,7 млн грн або 91,9 відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 4,5 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

18.02.2020

Про декларування громадянами доходів – під час «гарячої лінії» у Голованівському управлінні ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

У Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбулась «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році».

На запитання громадян відповідала Оксана Саратова – заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області.

Під час розмови з платниками було обговорені найбільш актуальні питання, пов’язані з декларуванням доходів громадян, термінами та способами подання декларації, а саме: 

 

Що необхідно для подання декларацій в електронній формі? 

Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі онлайн необхідно насамперед отримати електронний цифровий підпис (так званий електронний ключ), який видається Акредитованими центрами сертифікації ключів. Перелік таких центрів можна знайти у відкритій частині «Електронного кабінету». Далі авторизуємося за допомогою особистого електронного ключа в «Електронному кабінеті», отримуємо відомості про доходи з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Після отримання відповіді від ДПС переходимо до заповнення декларації.

 

Чи є якісь відмінності заповнення декларації порівняно з минулим роком? 

Так, є відмінності. Звертаю увагу, що з 1 січня 2020 року податкова декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 25.04.2019 р. № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Так новою формою податкової декларації передбачено:

- в окремому додатку Ф3 здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку;

- для платників податків, які декларують право на податкову знижку, введено окрему позначку у розділі категорія платника, у зв’язку з тим, що такі платники відповідно до підпункту 166.1.2 пункту 166.1 статті 166 розділу ІV Кодексу мають окремий граничний строк подання податкової декларації – по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року;

- введено окремий рядок 10.2 для відображання доходів за цивільно-правовими договорами, отриманих від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи;

- у рядку 17 декларації відображаються суми податку з доходів, отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок. Земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця, який в подальшому приймає участь у розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (рядок 18.1 декларації).

 

Чи оподатковуються доходи громадян від продажу легкового автомобіля та/або мотоцикла?

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна визначений ст.173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Зокрема, платниками податку на доходи фізичних осіб є,  фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні. Відповідно до п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу  чи обміну протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків. Як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню. Отже, доходи, отримані фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного року одного легкового автомобіля, одного мотоцикла та одного мопеда, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. 

 

Які терміни подання декларації та сплати нарахованих податків та зборів?

Відповідно до пп.49.18.4. п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України громадяни подають декларацію про отримані ними доходи у 2019 році до 01 травня 2020 року, тобто, граничним строком подання декларації є 30 квітня 2020 року. А декларацію на отримання податкової знижки громадяни подають включно по 31 грудня 2020 року. Сплатити податкове зобов’язання потрібно до 01 серпня 2020 року (п.179.7 ст.179 ПКУ).

Відповідно до п.179.1 ст.179 Податкового кодексу України платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи відповідно норм Кодексу.

Так, несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень (п. 120.1 ст. 120 Кодексу).

Крім того, відповідно до ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зі змінами) за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Який порядок подання декларації про майновий стан і доходи?  

Податкову декларацію про майновий стан і доходи платники можуть подати за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів:  

- особисто або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Якщо податкова декларація надсилається поштою, таке відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого статтею 49 ПКУ, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (п.49.5 ст.49 ПКУ).

За інформацією щодо порядку заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи громадяни можуть звернутися до Центру обслуговування платників Голованівської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області за адресою: 26500, Кіровоградська область, смт. Голованівськ, вул. Паркова 11.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 

Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці у 2020 році

 

За даними ДПС України згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», який Верховна Рада ухвалила 14 листопада 2019 року. Мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2020 року – 4723 грн (ст.8 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»). Увага! Державний бюджет не передбачає збільшення мінімальної заробітної плати упродовж року.

Прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року – 2102 грн (ст.7 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).

Система
оподаткування

Єдиний податок

ЄСВ
(22% від мінімальної заробітної плати)

ПДФО
(Податок на доходи фізичних осіб)

Військовий збір

Всього за місяць:

І група
єдиного податку

210,20 грн
(до 10% від прожиткового
мінімуму працездатної
особи)

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1249,26 грн

ІІ група
єдиного податку

944,60 грн
(до 20% від мінімальної заробітної плати)

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1983,66 грн

ІІІ група
єдиного податку
(без ПДВ)

5%
від доходу

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1039,06 грн
+ 5% від доходу

ІІІ група
єдиного податку
(з ПДВ)

3% від доходу + 20% ПДВ

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1039,06 грн
+ 3% від доходу
+ 20% ПДВ

Загальна система оподаткування

не сплачується

1039,06 грн

18% від чистого прибутку
(дохід мінус витрати)

1,5% від чистого прибутку
(дохід мінус витрати)

1039,06 грн
+ 18% ПДФО
+ 1,5% військовий збір

За найманого працівника

не сплачується

1039,06 грн (22% від окладу)

850,14 грн (18% від окладу)

70,85 грн
(1,5% від окладу)

1960,05 грн

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада