21-а річниця Дня Незалежності України

24 серпня 2012 року

24 серпня 2012 року Голованівщина святкувала 21-у річницю Дня Незалежності України. Святкові заходи проходили на районному стадіоні «Колос».

Головним дійством свята стало встановлення рекорду України по зібранню людей одягнених у вишиванки в одному місці в сільській місцевості. І яких тільки вишиванок можна було побачити: вишиті хрестиком, гладдю чи бісером, технікою викомовання чи вирізування, оздоблені мережкою, плетінкою чи аплікацією, білі, кольорові і, навіть, чорні. Що в повній мірі демонстровало геніальний талант українського народу, проявлений в рукодільній майстерності.

Наймолодший учасник у вишиванці – Олександр – якому всього 3,5 місяці, отримав подарунок від організаторів свята.

Розпочалося свято парадом вишиванок, в якому взяли участь близько п’ять сотень дітлахів з усіх куточків Голованівщини. Вони урочисто внесли Державний Прапор та українським таночком запалили серця глядачів.
            Організатори свята: кандидат в народні депутати України Віталій Грушевський, голова Голованівської районної державної адміністрації Олександр Яровий та  голова районної ради Олексій Чушкін привітали громаду із святом , а офіційний представник Книги рекордів України О.Годованюк оголосив кількість зареєстрованих учасників рекорду – 4987 чоловік. Представник національного проекту «Книга рекордів України» вручив дипломи про зафіксований рекорд організаторам дійства.

Приємним подарунком мешканцям та гостям Голованівщини від Віталія Грушевського, Олександра Ярового та Олексія Чушкіна, які є авторами ідеї та процесу створення, став 850 – кілограмовий «диво-коровай». Цей красень – гігант в п’ять ярусів не тільки розмірами і вагою, а й оформленням, не кажучи про чудовий смак, вражав кожного, хто підходив у центр стадіону. Для виготовлення такого символу української гостинності було використано 650 кг муки, 40 кг маргарину, 250 кг цукру, 150 яєць, 100 пакетиків ванилину. Пекла гігант-коровай у справжній українській печі майстриня – коровайниця Довга Рита зі своєю родиною, а прикрашали коровай своїми виробами ще сім майстринь. Після урочистої презентації короваю кандидат у народні депутати України Віталій Грушевський та очильники району розрізали та частували усіх охочих смачним короваєм.

Продовжувалось святкування виступом духового оркестру Уманського музичного училища, фольклорних колективів усіх сільських клубів району, розіграшем лотереї, клоун-шоу, майстер класами для дітей, показовими спортивними виступами сумоїстів, дзю-доїстів та гирьовиків,  частуванням українськими національними стравами  біля святково прибраних палаток, які представили жителі  24 сільських та селищних рад району та представники районних установ і організацій, та чисельними виставками майстрів, які демонстрували українські традиції, що передаються із покоління в покоління.

Районний стадіон “Колос” прикрашала композиція народної  символіки, викладена із пофарбованого шлаку на схилах стадіону працівниками НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІ ступенів – гімназія».

І на кінець свята знову сюрприз - за ініціативи кандидата  в народні депутати України Віталія Грушевського та сприяння благодійного фонду «Відродження покоління»,  вперше до Голованівська прибув Кузьма Скрябін з концертною програмою.
          Калейдоскоп фантазії, позитивних емоцій, теплоти і щастя вилився у святковий салют, організований благодійним фондом «Відродження покоління» в подарунок Голованівцям на День Незалежності.