тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

До уваги громадян! Голованівська районна рада приймає документи від бажаючих стати присяжним Голованівського районного суду Кіровоградської області

До уваги громадян!

У зв’язку з увільненням від виконання обов’язків присяжного Голованівського районного суду,  Голованівська районна рада приймає документи бажаючих стати присяжним Голованівського районного суду Кіровоградської області.
Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Голованівського районного суду, та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до Голованівської районної ради за адресою: смт. Голованівськ, вул. Соборна, 48 кабінет №104 такі документи:

1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Голованівського районного суду.
  2. Ксерокопію паспорта громадянина України (1 - 2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації /проживання кандидата).

Довідки за телефоном: (05252) 2-19-84,
електронна адреса для листування: Holovanivsk_rada@ukr.net

Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

1. визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  2. мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного;
  3. мають незняту чи непогашену судимість;
  4. є народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, прокурорами, працівниками органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовцями, працівниками апаратів судів, іншими державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, адвокатами, нотаріусами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
  5. на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  6. досягли шістдесяти п'яти років;
  7. не володіють державною мовою.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Цивільні справи про:

• обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;
  • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
  • усиновлення;
  • надання особі психіатричної допомоги;
  • примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу;

Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.