Голованівщина святкує День Перемоги

9 травня 2013року в селищі проходили урочистості з нагоди 68-їрічниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945років.

Так, о 10 годині вулицею Леніна і центральною площею в присутності тисячі глядачів – мешканців і гостей районного центру, урочистим маршем пройшли учасники святкового Параду: учні НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІ ст. ім.Т.Г.Шевченка - гімназія» з  кількаметровою «Георгіївською стрічкою»,  за ними проїхали мотоциклісти з прапорами, що є символами України, нашої області і району. Цьогоріч вперше у святковій колоні було п’ять автомашин часів Другої світової війни (армійські джипи «Вілліс», які використовувалися як командирські розвідувальні автомобілі та тягачі протитанкових гармат). Вони везли по три ветерани.

Далі чітким кроком пройшли ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій на території інших держав, учасники хору ветеранів. Під оплески присутніх працівники та учні Голованівського БДЮТу несли найдовший суцільний вишитий рушник (27 метрів), який вперше було презентовано 13 квітня ц.р. на урочистостях, присвячених 90-річчю створення району, який став рекордом України.

Парад продовжили святково оформлені колони райдержадміністрації, районної ради, партії Регіонів, районного козацького товариства «Голованівський курінь», Голованівської селищної ради, Голованівського комбінату комунальних підприємств, відділу освіти Голованівської РДА.  Також святковою ходою пройшли  педагоги та учні Голованівської ЗШ І-ІІІ ст. ім.Г.В.Міклея, педагоги та учні Голованівського ПТУ №38, працівники відділу культури та туризму Голованівської РДА, соціальної сфери нашого району, Голованівського віділення Гайворонської МДПІ, Голованівської ЦРЛ, районної санітарно-епідеміологічної служби, управління державної ветеринарної медицини в Голованівському районі, цеху обслуговування споживачів №7 Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта», Голованівського РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго», Голованівського лісового господарства.

Завершився парад колоною працівників Голованівського районного відділу Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області. Вони пройшли чітким кроком, а за ними проїхав спеціальний автомобіль, подаючи відповідний сигнал.

По завершенню  параду керівники району, голови первинних ветеранських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни, делегації підприємств, організацій, установ селища увічнили пам’ять про тих, хто дав нам право жити, хто загинув у боротьбі за наше мирне сьогодення. Вони поклали гірлянди, квіти до обеліска Слави, дошки Героїв Великої Вітчизняної війни та Героїв Соціалістичної праці, пам’ятних місць, де вічним сном спочивають воїни Другої світової. Під час покладання звучали  залпи із зброї.

Уже вкотре традиційно 9 Травня у районному будинку культури проводився Всеукраїнський турнір з боротьби дзю-до, присвячений Дню Перемоги. У ньому взяли участь 140 учасників двох вікових груп з п’яти областей: Черкаської, Одеської, Миколаївської, Полтавської та Кіровоградської. У двадцять одній ваговій котегорії чотирнадцять юних спортсменів Голованівщини здобули призові місця.

Цьогоріч спортивну славу Голованівщини примножили Д.Кулик, Б.Коваль, В.Савчук, М.Зівертс, С.Ковбасюк, В.Дудар, Д.Цимбал, Я.Шевчук, К.Цебермановський, Р.Дереляк, Д.Бучацький, В.Пастушенко, Р.Красовський та юна спортсменка Настя Маховська.

О 12 годині у центральному парку селища відбувся  святковий концерт «Ту славну весну не забути повік!». Голова райдержадміністрації О.Яровий та голова райради О.Чушкін вручили відзнаку ОВУ «Почесний ветеран України» голові ради районної організації ветеранів І.ОЛеонову, Почесну грамоту ОДА - учаснику бойових дій І.Ю.Іскруку, Почесну грамоту обласної ради - І.Г.Коверку, Грамоту районної ради - П.М.Дурбасу,  ювілейні медалі до 90-річчя утворення району- директору ТОВ «Катя» С.П.Портненку, голові фермерського господарства «Єлена» В.І.Садовому, директору музею історії підпільної молодіжної організації «Спартак» Г.В.Кулику, приватному підприємцю Г.О.Лужанському, голові фермерського господарства «Явір» М.І.Демченку. Також вони привітали з Днем народження ветерана Великої Вітчизняної війни М.М.Смаженка

У концертній програмі звучали пісні часів Великої Вітчизняної війни, пісні-подяки сучасних авторів, тематичні вірші, музичні композиції у виконанні кращих учасників художньої самодіяльності району.

Потому було частування солдатською кашею ветеранів та всіх бажаючих гостей. До того ж, учасники свята мали можливість пригоститися біля яток від кожної сільської ради району, купити морозиво, прохолодні напої.

Вечірньої пори, тут же, у центральному парку, проводилася  молодіжна та ретро дискотеки.