Кіровоградська обласна рада першою приймає учасників пілотної програми обміну досвідом між обласними радами

М.КОВАЛЬЧУК: "Кіровоградщина першою приймає учасників пілотної програми обміну досвідом між обласними радами".

15-16 серпня на Кіровоградщині проходитиме Всеукраїнський семінар посадових осіб обласних рад. Кіровоградська обласна рада першою прийматиме колег з усієї України в рамках реалізації пілотної програми обміну досвідом між обласними радами на 2013 рік.

Метою проекту, ініційованого Всеукраїнською Асоціацією органів місцевого самоврядування "Українська Асоціація районних та обласних рад", є сприяння обміну досвідом між фахівцями та особами, які займають керівні посади в органах місцевого самоврядування обласного рівня; посилення ролі районних та обласних рад у системі місцевого самоврядування в Україні, а також започаткування платформи, на якій посадові особи місцевого самоврядування районного та обласного рівня зможуть оперативно обмінюватися професійною інформацією.

Серед основних завдань пілотної програми - підвищення рівня кваліфікації та вдосконалення практичних навичок керівників і спеціалістів обласних рад ознайомлення їх із сучасними підходами до організації роботи та управління проектами, сприяння розширенню ділових зв'язків посадових осіб місцевого самоврядування з колегами з інших регіонів дія покращення взаємодії місцевих рад із територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування га його органами.

Організаційну складову заходу прокоментував голова обласної ради Микола Ковальчук.

- Брати участь у заходах такого рівня завжди цікаво і водночас відповідально,- зазначив очільник найвищого представницького органу місцевого самоврядування області. - Тим більше, що з четвірки обласних рад. а це - Харківська, Закарпатська область та Автономна Республіка Крим, ми першими проведемо на своїй території семінар (виїзне навчання) з питань кадрової роботи та діловодства. Участь у семінарі братимуть посадові особи Верховної Ради Автономної Республіки Крим, виконавчих апаратів обласних рад з питань кадрової роботи та діловодства, а також представники проекту DESPRO (усього учасників - близько 60 осіб).

Протягом двох днів учасники заходу розглядатимуть питання щодо повноважень кадрових підрозділів органів місцевого самоврядування після вступу в дію нової редакції окремих статей Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" і порядку взаємодії з Нацдержслужбою в рамках реалізації зазначеного Закону: питання стосовно проблеми застосування окремих нормативно-правових актів, які регламентують умови оплати праці в органах місцевого самоврядування, а також аналізу правозастосувальної практики, що склалася під час здійснення спеціальних перевірок тощо.

Крім того, учасники семінару ознайомляться з роботою виконавчих апараті обласної ради, Маловисківської районної ради та Оникієвської сільської ради.

Спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ і міст в Україні представляють районні та обласні ради. Саме на їх рівні накопичується, обробляється та аналізується інформація про загальні потреби жителів області у сфері охорони здоров'я, освіти, культури, розвитку територіальних громад тощо. Узагальнюючи інформацію про спільні потреби мешканців районів та областей, керівники та фахівці обласних рад повинні виконувати функцію менеджерів, розробляти проекти та програми, які сприятимуть реалізації інтересів населення в цілому по регіонах.

На думку голови обласної ради, сьогодні суттєвого вдосконалення потребує законодавство у сфері місцевого самоврядування - є певні прогалини в окремих сферах права, існує проблема дублювання повноважень органів місцевого самоврядування органами виконавчої влади.

- Сподіваюся, що реалізація пілотної програми, допоможе створенню єдиного інформаційного простору дня керівників і спеціалістів місцевих рад представницького рівня, сприятиме поширенню позитивного досвіду дозволятиме проаналізувати типові помилки, яких посадові особи місцевого самоврядування припускаються під час поточної діяльності, змоделювати варіанти правильної поведінки щодо вдосконалення роботи, - підкреслив голова обласної ради і наголосив,упевнений, що місцеве самоврядування Кіровоградщини дасть певний позитивний поштовх у ньому напрямку, що в перспективі забезпечить створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, захисту її прав, свобод і законних інтересів, надання якісних адміністративних і соціальних послуг.

За матеріалами прес-служби
Кіровоградської обласної ради