Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

На засіданні постійної комісії з соціальних питань заслухали інформацію про стан виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального заисту

31 березня 2017рокку  відбулось засідання постійної комісії з соціальних питань, на якій  було заслухано  головного лікарня КЗ «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Фоменко М.П. про стан виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-20-16роки.

Надаємо повний текст звіту:

ДОВІДКА

про стан виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016 роки  

 

Відповідно до Указу Президента України від 23.01.1996 № 77 "Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування  випускників вищих навчальних закладів" та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996  № 992, обласної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016 роки ефективна кадрова політика є важливим інструментом функціонування галузі охорони здоров'я, оскільки від рівня забезпеченості закладів галузі медичними працівниками та їх професійного рівня залежить якість надання медичної допомоги населенню. Питання кадрового забезпечення набуло особливої ваги з огляду на глобальну кадрову кризу в медичній галузі.

З метою поліпшення кадрової ситуації галузі рішенням районної ради від 24.02.2012 №171 затверджена районна програма підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012-2016 роки, в якій передбачено здійснення заходів щодо укомплектування лікувально- профілактичних закладів молодими спеціалістами, забезпечення їх соціального захисту, створення для них належних умов, зокрема забезпечення медичних працівників житлом.

За час, який минув після затвердження Програми, робота районної ради, районної державної адміністрації та медичних закладів була направлена на виконання її основних завдань.

Медичну допомогу населенню району в 2017 році надають такі  медичні заклади: Голованівська центральна районна лікарня, Побузька філія Голованівської ЦРЛ, Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги, в складі якого фукнціонують Троянська сільська лікарська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини, Клинівська, Молдовська, Перегонівська сільські лікарські амбулаторії, 30 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів.

Абсолютна кількість лікарняних ліжок по району становить 130 ліжок.

Ефективна кадрова політика є важливим інструментом функціонування галузі охорони здоров’я, оскільки від рівня забезпеченості закладів галузі медичними працівниками та їх професійного рівня залежить якість надання медичної допомоги населенню України. Питання кадрового забезпечення набуло особливої ваги з огляду на глобальну кадрову кризу в медичній галузі.

По Голованівському району станом на 01.01.2017 забезпеченість фізичними особами лікарів становить 19,0 на 10 тисяч населення проти 18,9 у 2016. В минулому році прибув в район 1 лікар вибув також 1 лікар. Недостатньо фізичних осіб лікарів – 5 осіб.   

Відсоток укомплектованості штатних посад лікарів фізичними особами ЦРЛ становить 71,4 в 2016 проти 70,3 в 2015.

Відсоток укомплектованості штатних посад лікарів фізичними особами сільських лікарських амбулаторій в складі ЦПМСД становить 52,6 в 2016 проти 73,7 в 2015.

Забезпеченість середнім медичним персоналом станом на 01.01.2017 по Голованівському району становить 60,6 проти 63,0 на 10 тисяч населення у  2016. Прибуло на роботу 3 особи вибуло 7 осіб.

ФАПи та ФП укомплектовані штатами на 92,1% проти минулого року – 86,3%. 1 ФАП укомплектований сумісником. Немає жодного закладу без медичного працівника.

Всі медичні працівники пройшли курси вдосконалення  і своєчасно атестовані (мають І, ІІ та вищу категорії).

Залишається недостатньою забезпеченість сільських лікарських дільниць лікарськими кадрами, а саме: Молдовська сільська лікарська амбулаторія потребує забезпечення лікарями загальної практики-сімейної медицини.

Для нормального функціонування в медичні заклади району також потрібні лікарі: кардіолог, педіатр, лікарі загальної практики-сімейної медицини, лікар-інфекціоніст, лікар-лаборант та хірург. 

З метою укомплектування вакантних лікарських посад Голованівською  районною державною адміністрацією та адміністрацією Голованівської центральної районної лікарні за останні роки була проведена належна профорієнтаційна робота серед сільської молоді щодо вступу їх до вищих медичних закладів освіти.

На даний час в Голованівському центрі первиннної медико-санітарної допомоги працює два лікарі-інтерни: два лікаря загальної практики-сімейної медицини, в Голованівській центральній районній лікарні працює 6 лікарів-інтернів: хірург, інфекціоністи, акушер-гінеколог, лаборант, отоларинголог, які по закінченню інтернатури повинні будуть відпрацювати три та 10 років в медичних закладах району.

Важливу роль в закріпленні кадрів, особливо на селі, відіграє виділення житла та забезпечення належних умов праці та життя медичним працівникам, що залежить від місцевих органів влади. Лікарям та середнім медичним працівникам медичних закладів району виплачуються передбачені законодавством доплати та надбавки.

Протягом  2016 в районі для медичних працівників  не  було придбано житла.

На даний час отримують спільну стипендію Голованівської районної ради та Голованівської райдержадміністрації студентка медичного факультету №1 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова Царюк Наталія та лікар-інтерн із загальної практики-сімейної медицини Кришталь Юлія.

За результатами обговорення було запропоновано розробити новий проект подібної програми для  впровадження в районі ряд заходів щодо підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту.

Депутати ознайомилися з проектом рішення «Про внесення змін до структури Голованівського освітнього округу», який передбачає приєднання Крутеньківського та Лебединського дошкільних навчальних закладів до відповідних загальноосвітніх шкіл.

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада