Голова районної ради О. Чушкін провів нараду  з сільськими головами, на території яких працює компанія

04 липня 2014року за ініціативи голови районної ради відбулася нарада голів сільських рад, на території яких працює компанія «Кернел». Суть питання, яке стояло на порядку денному, - вивести партнерські стосунки між громадами і агропідприємством на більш зрозумілий кожному обивателю і правнику рівень. Йдеться про виконання соціальних угод, у рамках яких «Кернел» щороку перераховує на потреби сільських рад по 50 гривень з кожного гектара землі, який компанія обробляє. Тож питання контролю за значними грошовими потоками та їх раціональне використання на користь громад давно хвилювало зацікавлені сторони.

Саме тому, аби остаточно припинити спекуляції на дану тему, голова районної ради О.Чушкін організував засідання своєрідного «круглого столу», взяти участь у якому, крім сільських голів, запросив також керівника відомчої соціальної політики компанії «Кернел» Л.Андрійчук, заступника голови райради В.Козака, заступника голови райдержадміністрації О.Бугаєнко, керівників медичних установ району В.Сачук та М.Фоменко, начальника відділу освіти РДА М.Коломійчука, головного державного інспектора інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Кіровоградській області Д.Солов’я.

Всебічне обговорення представниками різних галузей народного господарства району питання інвестицій у сільські громади не випадкове, адже здебільшого на облаштування закладів освіти і медицини і витрачаються кошти компанії «Кернел». Відповідальність за реалізацію відповідних проектів покладена на керівників сільських рад, і, щоб убезпечити їх від різного роду шахрайств під час виконання тих чи інших будівельних робіт, які мали місце в недалекому минулому, голова районної ради запропонував учасникам наради впроваджувати в життя відкриту політику співпраці соціальновідповідального бізнесу з громадами. Іншими словами, якщо, наприклад, у Клиновому постає питання реконструкції лікарської амбулаторії, то сільський голова має діяти наступним чином: на конкурсній основі вибрати будівельну фірму, яка виконуватиме дані роботи і має для цього відповідну ліцензію, скласти кошторис майбутніх робіт, а найголовніше - укласти тристоронню угоду між сільською радою, будівельною організацією і керівником установи, де будуть виконуватися роботи. Лише таким чином можна буде гарантувати якість замовлених робіт і бути спокійним щодо раціонального використання коштів.

Ідея голови районної ради сільським головам дуже сподобалася, адже до цього часу вони діяли на свій страх і ризик. Підтримала прозорість у стосунках і представник «Кернел» Л.Андрійчук, наголосивши при цьому, що агрохолдинг і надалі допомагатиме сільським радам відроджувати заклади освіти і медицини.

Щодо виконання самих робіт, то головний інспектор архітектурно-будівельного контролю Д.Соловей зауважив, що за порушення будівельних норм передбачена сувора відповідальність. Тому, перш ніж розпочинати будь-які роботи, необхідно їх узгоджувати з відповідними установами.

На завершення зустрічі голова районної ради О.Чушкін подякував усім присутнім за розуміння важливості питання, яке обговорювалося, і наголосив, що темні схеми під час будівельних робіт залишилися в минулому. Сьогодні час працювати прозоро і доступно.