Новації земельного законодавства обговорено на розширеній нараді райдержадміністрації

3 вересня 2013 року на розширеній нараді райдержадміністрації із фахівцями землевпорядних служб району  обговорено новації земельного законодавства України.

Керівник землевпорядної служби району Ігор Рибак проінформував про особливості функціонування Національної кадастрової системи та новації у сфері земельних відносин. Передусім він звернув увагу на ті питання,  які найчастіше порушують громадяни у своїх зверненнях, - процедуру присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, строки та вартість цієї адміністративної послуги, а також запевнив, всі раніше видані державні акти є дійсними, бо кожний з них визнається державою.

Він також зазначив: «кожного місяця функції автоматизованої системи Державного земельного кадастру стають більш досконалими, а їх діапазон поступово розширюється. Якщо на початок року працювали лише дві функції, і державні кадастрові реєстратори могли лише видати витяг із Державного земельного кадастру та присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, то натепер в системі працюють функції внесення додаткових відомостей про земельні ділянки, об’єднання, поділ земельної ділянки та інші. Таким чином до кінця поточного року система стане більш довершеною, а впродовж двох-трьох років її база даних буде максимально поповнена й створені всі умови для її ефективної роботи».

Саме запровадження нової автоматизованої системи Державного земельного кадастру дозволило державним кадастровим реєстраторам Голованівщини з початку року зареєструвати 903 земельні ділянки та видати 1157 витягів.

На нараді було наголошено про доцільність інвентаризації земель сільськогосподарського призначення, так як за результатами цієї роботи буде внесено до публічної карти України земельні ділянки які використовуються та не внесені до бази даних або не зареєстровані в Державному реєстрі.

У ході розширеної наради також обговорювалися зміни у земельному законодавстві у зв’язку з прийняттям законів, що регулюють питання розмежування земель державної та комунальної власності, закріплення правової та організаційної основи державного геодезичного нагляду та державного нагляду у сфері землеустрою, створення Державного земельного банку, а також ряд законів, які набули чинності з липня поточного року, що стосуються обов’язкового укладання додаткових угод до діючих договорів оренди земельних ділянок водного фонду.

Також обговорювалося питання, підняте сільськими головами щодо можливості розорювання пасовищ, на що було роз’яснено, що це можливо робити тільки після виготовлення проекту еколого – економічного обґрунтування сівозмін.