Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

Чергове засідання Координаційної ради

30 травня 2014року  в сесійному залі районної ради проходило чергове засіданя  Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Голованівської  районної ради під головуванням Олексія Чушкіна. У засіданні взяли участь голова Голованівської районної державної адміністрації  Ігор Ткаченко та члени Координаційної ради- голови територіальних громад району.  На розгляд Координаційної ради було винесено ряд важливих питань, які стосуються діяльності органів місцевого самоврядування.

 На початку засідання голова районної ради Олексій Чушкін проінформував  присутніх про підсумки позачергових виборів Голованівського селищного та Ємилівського сільського голів. Членам Координаційної ради було представлено обраних голів: Чернишенка Олександра Юрійовича та Заболотного Володимира Леонідовича.

По першому питанню «Про стан інвентаризації земельного фонду та нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів району» виступив Рибак Ігор Федорович – начальник відділу Держземагенства в Голованівському районі. Він роз’яснив порядок проведення інвентаризації земель і виготовлення нормативно- грошової оцінки, та джерела їх фінансування.

Найбільш актуальним питанням, яке розглянула Координаційна рада, стало питання «Про поліпшення санітарного стану територій та благоустрою населених пунктів Голованівського району шляхом організації вивезення твердих побутових відходів з їх роздільним збором».  Інформувала по  даному питанню спеціаліст сектору житлово-комунального господарства Голованівської районної державної адміністрації Щербина Анастасія Валеріївна. У своєму виступі вона наголосила , що благоустрій   населених пунктів району несе в собі ідею виконання практичних заходів: збереження, впорядкування різних природоохоронних територій та об’єктів, поліпшення естетичного, санітарного стану прибудинкових територій, об’єктів масового перебування та відпочинку населення, залучення до вирішення цих завдань як найбільше громадськості.  Анастасія Щербина зазначила  що стан збирання та переробка твердих побутових відходів в районі знаходиться не в найкращому стані і потрібно втілювати нові сучасні підходи у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

 Голова районної ради,  при розгляді даного питання зазначив, що відповідну роботу у сфері  благоустрою необхідно продовжувати. Для цього потрібно прийняти Комплексну програму поводження з відходами на території Голованівського району на період до 2018 року та запровадити планове  санітарне очищення, роздільний збір та сортування відходів.  Він повідомив про те, що спільно з районною державною адміністрацією буде проводитись робота щодо залучення відповідних підприємств по переробці вторинної сировини шляхом надання їм відповідних пільг, а саме: по орендній платі за землю, за користування приміщеннями комунальної власності і т.д. А також,  Олексій Чушкін звернувся до голови районної державної адміністрації з проханням переглянути Положення про сектор житлово-комунального голосподарства Голованівської райдержадміністрації з метою розширення його повноважень згідно чинного законодавства.  Він наголосив, що на районну державну адміністрацію покладено обов’язок здійснювати державний контроль за станом благоустрою в районі.

Друге питання, яке висвітлила Анастасія Щербина  - «Про стан забезпечення населення району якісною питною водою та перспективи вирішення проблемних питань у сфері водопостачання». По даному питанню виступила Щербина Анастасія Валеріївна – спеціаліст сектору житлово-комунального господарства Голованівської районної державної адміністрації, яка повідомила про проблемні питання у сфері водопостачання та водовідведення району. Діканов Віктор Володимирович - заступник начальника управління, начальник відділу, заступник головного державного санітарного лікаря Вільшанського та Голованівського районів проінформував про стан питної води в районі та методи її покращення.

Ключовим питанням під час Координаційної ради стало обговорення Проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Як зауважив голова районної ради, винесені на публічне обговорення  пропозиції щодо змін до Основного Закону, підготовлені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,  спрямовані  на реалізацію реформи місцевого самоврядування та децентралізацію влади.

У запропонованому законопроекті, зокрема, передбачається:

-         запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України (область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування);

-         передача функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;

-         розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;

-         чітке забезпечення повноважень  органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;

-         ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

При обговоренні проекту Олексій Чушкін наголосив, що в проекті насторожує створення державних представництв, які будуть виконувати тільки контрольно-наглядові та координаційні функції. Для цього необхідно щоб у проекті було чітко визначено  повноваження територіальної громади та повноваження державного представництва.
 

Головуючий зазначив, що обговорення даного питання вже відбувалось на кількох засіданнях та нарадах. Олексій Чушкін рекомендував сільським та селищним головам таке обговорення проекту провести і в територіальних громадах та надати свої зауваження та пропозиції до проекту.

Наприкінці засідання, увагу присутніх було акцентовано на внесених змінах до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», що стосуються вдосконалення виборчого процесу та приведення Закону у відповідність до норм Законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації».

Користуючись нагодою, Олексій Іванович подякував селищним, сільським головам,   членам дільничних та територіальних виборчих комісій, працівникам органів внутрішніх справ та представникам самооборони за забезпечення проведення демократичних позачергових виборів Президента України. 

За результатами розгляду питань на засіданні Координаційної ради були прийняті відповідні рішення рекомендаційного характеру.

 

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада