Обговорено Закон України "Про екстрену медичну допомогу"

Обговорено Закон України

21 листопада 2012року голова Голованівської районної ради Олексій Чушкін  провів робочу зустріч з представниками медичної галузі району. Участь у нараді також взяли заступник голови районної ради В. Козак, заступник голови районної державної адміністрації Н. Кирилюк, начальник фінансового управління райдержадміністрації В. Дудар та голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту на соціального забезпечення населення Т. Лісовська.

Основна мета робочої зустрічі  - обговорення питань створення систем надання екстреної та швидкої медичної допомоги на території району у зв’язку з набуттям чинності 1 січня 2013року Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

Як зазначила заступник головного лікаря Голованівської ЦРЛ Марина Фоменко, вже два роки в пілотних регіонах України: Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій областях та місті Києві, відбувається реформування медичної галузі. Створюються центри первинної медико-санітарної допомоги, в які входять: мережа фельдшерсько-акушерських пунктів та фельдшерських пунктів, сільські лікарські амбулаторії та міські амбулаторії. Також відокремлюється первинна медична допомога від вторинної (стаціонари і надання медичної допомоги вузькими спеціалістами – лікарями: хірургами, кардіологами, невропатологами). У результаті реформування більше ваги та коштів буде спрямовуватися на лікарів медичних спеціальностей первинної ланки (ФАП, ФП, СЛА), покращиться діагностика та раннє виявлення захворювань, профілактика інвалідності.