Позачергова сесія Голованівської районної ради

24 лютого 2014року в сесійному залі районної ради проходила  28 позачергова сесія Голованівської районної ради VІ скликання.

Головував на засіданні голова районної ради Олексій Чушкін.

У засіданні приймали участь уповноважений від голови Кіровоградської обласної ради, член партії «Свобода» Олександр Ромащенко, активісти Майдану, територіальна  громада селища Голованівськ близько 100 осіб.

Перед початком роботи, присутні вшанували загиблих на Майдані хвилиною мовчання.

Потім головуючий надав слово громадському активісту С. Піддубному, який зачитав звернення до депутатів Голованівської районної ради.

Звернення містило 10 вимог:

1. Підтримати дії опозиції по наведенню в Україні належного порядку.

2. Підтримати імпічмент Президенту України В. Януковичу.

3. Визнати дії Партії регіонів, що довела Україну до глибокої політично-економічної кризи і поставила народ на межу громадянської війни, злочинними.

4. Засудити методи керівництва районом головою РДА, очільни ком фракції партії регіонів РДА О. Ярового, офіційно виловити йому недовіру і розпустити фракцію Партії регіонів.

5. Відставити з посади голову Голованівської районної ради О. Чушкіна, який разом з головою РДА О. Яровим неодноразово ініціювали звернення на підтримку дій Президента України «терміново взяти ситуацію під контроль і відновити законність», що виливалося в чергове побиття людей і нові смерті мирних демонстрантів на Майданах України.

6. Розпочати формування Народної районної ради із залученням до неї активістів майдану та авторитетних людей.

7. Оголосити Голованівщину територією вільною від Комуністичної партії і Партії регіонів, як антинародних злочинних партій.

8. Ліквідувати в районі пам’ятники В. Леніну і перейменувати вулиці, що носять його ім’я.

9. Висловити недовіру редактору районної газети «Вісник Голованівщини», депутату районної ради Н. Чушкіній, як такій, що неправдиво і тенденційно висвітлює події, що відбуваються в районі і країні.

10. Відновити незаконно звільнених сільських голів, або обрати нових.

Далі, слово мав О. Ромащенко, який закликав депутатів легалізувати створення Народної ради, розповів про функції та повноваження даного органу.

З промовою виступив депутат обласної ради О. Голімбієвський.  Він  розповів про позачергову сесію обласної ради, яка відбулася 23 лютого 2014року у неділю та прокоментував події, що відбуваються навколо Межирічківського вітамінного заводу. Також депутат обласної ради запропонував створити загони народної самооборони для збереження майна територіальних громад.

Виступи також мали депутати районної ради В. Довгий, Г. Комашко, В. Капелюшна, громадські активісти В. Григорчук, О. Гірник, В. Вітюк, В. Мотрюк, І. Ткаченко. В. Конякін, О. Солончук.

Далі, голова районної ради запропонував включити до порядку денного пленарного засідання 10 вимог зі звернення.

Відповідно до результатів голосування, питання до порядку денного сесії не були включені.

Депутати затвердили та розглянули одне питання, що і стояло на порядку денному сесії «Про створення консультативно-дорадчого органу ради «Народна рада Голованівського району Кіровоградської області».

Дане рішення підтримали 31 депутат із 38 присутніх в залі.

Довго тривала  дискусія  навколо персонального складу Народної Ради. В результаті  був затверджений новий склад Народної Ради із 9 осіб: В. Конякіна, О. Свид, І. Андрійчука, Т. Гдешинського, В. Доценка, О. Красовського, О. Спиридонова, В. Мотрюк, І. Ткаченка.