Головний фінансовий документ району прийнято

Районний бюджет на 2013рк прийнято

21 грудня 2012року в сесійному залі районної ради відбулося пленарне засідання дев’ятнадцятої сесії, у якому взяли участь 33 депутати. Вів засідання голова районної ради Олексій Чушкін.

Перед початком роботи сесії, виступила  голова районної виборчої комісії         І. Топольник, яка повідомила депутатам, що в зв’язку з достроковим припиненням повноваженням депутата Голованівської районної ради Гладенької Л.Ф., обрано депутатом Голованівської районної ради наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку місцевої організації ВО «Батьківщина» Маріяшка Олега Валерійовича.

Найважливішим питанням роботи сесії було прийняття бюджету району на наступник рік. З детальною інформацією про запропонований на розгляд депутатів проект головного фінансового документа району виступив начальник фінансового управління районної державної адміністрації Василь Дудар: «загальний обсяг фінансових ресурсів для формування місцевих бюджетів району у 2013році обраховано у сумі 82,4млн.грн. проти (75.0 у 2012році), з яких 38,7млн.грн. (або 47,0 відсотків) – це ресурси на формування доходів загального фонду місцевих бюджетів за рахунок власних надходжень на території району і 43,7млн.грн (або 53,0 відсотки) трансферти, що повинні надійти з державного бюджету у вигляді дотації.

По доходах районного бюджету, розрахунки проводились виходячи із коефіцієнтів податкоспроможності і обсягів надходжень за попередні три роки по кожній території.

До бюджету району залучаються надходження плати за землю, що було передбачено і в бюджетах минулих років, і це становить 7422,3тис. грн., а також податок з доходів громадян, по розрахунках якого повинно надійти 30,3млн.грн. Місцеві податки і збори 100% становлять 190,7тис. грн.. Всього 38,7млн.грн.

Ще однією особливістю доходної частини бюджету є субвенція з державного бюджету на фінансування пільг і субсидій населенню:

-         На виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям та інвалідам з дитинства і дітям інвалідам – 24673,0тис. грн.

-         Надання пільг ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 1529,1тис. грн..

-         Надання  пільг ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 2384,5тис. грн.;

-         Надання пільг ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ та субсидій населенню з послуг зв’язку та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій – 453,8тис. грн.

Головною особливістю видаткової частини бюджету на 2013рік є його соціальна спрямованість. У зв’язку з реформуванням міжбюджетних відносин всі розрахунки проводились виключно на формульній основі, тобто

-  1 жителя по охороні здоров’я – 529,2 грн на рік

-   1 учня в освіті  - 1320,6грн на рік.

Розрахунковий обсяг видатків місцевих бюджетів на 2-13рік, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів становить 82,4млн.грн., що на 7,4млн.грн. більше, ніж у 2012році».

Наступним, не менш актуальним питанням яке розглянули депутати – програма соціального і економічного розвитку Голованіського району на 2013рік, першочерговими завданнями якої  є забезпечення стабільного та ефективного функціонування  агропромислового комплексу, освоєння і видобування місцевих природних ресурсів, зміцнення промислового потенціалу та збільшення виробництва конкурентоспроможної продукції, розвиток споживчого ринку, модернізація інфраструктури, що сприятиме  інвестиційної привабливості,  удосконалення системи надання послуг та зміцнення матеріально технічної бази закладів гуманітарної сфери (освіта, культура, медицина, соціальний захист).

Внесено зміни до Програми соціального і економічного розвитку Голованівського району на 2011-2015роки у рамках виконання обласної програми «Центральний регіон – 2015» по Голованівському районі, а саме 166 соціальних заходів та 32 інвестиційних проектів, реалізація, яких передбачається у 2013-2015роках.

До головних питань пленарного засідання віднесено і питання «Про комунальний заклад «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги». Заступник головного лікаря КУ «Голованівська центральна районна лікарня» Марина Фоменко відмітила, що на виконання  Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», пункту 3 рішення Ради регіонів від 15 вересня 2011 року та Концепції Загальнодержавної програми «Здоров’я 2020: український вимір» на 2012-2020 роки, проходить процес реорганізації мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Оптимізація мережі закладів охорони здоров’я включає створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входять амбулаторії загальної практики сімейної медицини та ФАПи, що забезпечують надання первинної лікарської, долікарської та невідкладної допомоги населенню.

Отже, відповідно до прийнятого рішення, створено комунальний заклад «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» та затверджено Статут комунального закладу.

Серед інших питань, які розглянули депутати – програма культурно-мистецького розвиту Голованівського району, план роботи районної ради на 2013рік, внесення змін до районних програм.

Наприкінці роботи пленарного засідання голова районної ради привітав усіх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!.