У рамках відзначення Європейського тижня місцевої демократії проведено засідання круглого столу

У рамках  відзначення Європейського тижня місцевої демократії проведено засідання круглого столу

17 жовтня 2013року в районній бібліотеці для дорослих ім. С.В. Шеврякова відбулося засідання круглого столу на тему «Активне громадянство: голосувати, ділитись, брати участь».

У заході взяли участь голова районної ради О. Чушкін, заступник голови районної державної адміністрації Г. Данилюк та представники трудових колективів та організацій району.

Головною  метою даного заходу  є  розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.

Знайомлячи присутніх  про діяльність місцевих рад, роль місцевої демократії в становленні громадянського суспільства  голова районної ради Олексій Іванович  зазначив: «що започатковано процес реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.  Місцева демократія передбачає активну участь  громадськості і  спільну відповідальність громадян та обраних ними представників. Тому взаємодія між громадянами та місцевими політиками є ключовим у цьому відношенні. Місцеве самоврядування повинно стати надійним та міцним фундаментом народовладдя, а також прагненням реального утвердження в Україні європейських стандартів демократії.

О. Чушкін проінформував учасників зустрічі про впровадження на території району Закону України «Про органи самоорганізації населення»,  створення та легалізації сільських комітетів в територіальних громадах, що складаються з кількох сіл. Розповів про польський досвід  місцевого самоврядування, «інститут старшин».

Друге питання яке обговорювали учасники круглого столу  - «Формування активної громадянської позиції учнівської молоді». Про місцеве самоврядування  в загальноосвітніх закладах, роботу шкільного парламенту, роботу комісій та інше знайомили вчитель історії Голованівської  загальноосвітньої школи Тетяна Непомяща та учениця тієї ж школи Тетяна Трачук.

Протягом роботи круглого столу працювала книжкова виставка «Євроінтеграція України».