Регіональний проект "Стоп Радон"

Регіональний проект

Вперше в Україні, у рамках проекту, який ініціював голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Ларін, планується дослідити рівень радону у всіх соціальних закладах області – за допомогою майже 2 тисяч датчиків, які розроблені фахівцями Київського інституту ім. Марзєєва.

На цій неділі відбулося встановлення датчиків вимірювання радону і в нашому районі.

В Голованівський район прибув фахівець  управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Брюм Ю.М., який разом з начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Панченко І.А. встановлювали датчики в районі. Близько 100 датчиків встановили в 27 загальноосвітніх закладах, 17 дитячих навчальних закладах, в Голованівській центральній районній лікарні та в КО «Побузька селищна лікарня».  Протягом місяця спеціальний прилад – радоноаналізатор- накопичуватиме інформацію. Через 30 днів після встановлення прилади вилучатимуться, а дані вивчатимуть науковці Інституту гігієни та медичної екології імені Марзєєва НАМН України.

Отримана інформація дасть можливість фахівцям зробити висновки щодо наявності чи відсутності радону й, зважаючи на результати, підготувати рекомендації, як уникнути ризику впливу радону. Регіональний проект «Стоп радон» та закупівля датчиків в Голованівському районі реалізується  за фінансової підтримки депутата обласної ради від Партії регіонів і засновника благодійного фонду «Відродження покоління» Грушевського В.А.