"Створення нових робочих місць, завдання та перспективи на 2014рік" обговорювали на засіданні круглого столу

9 грудня 2013 року за ініціативи районного центру зайнятості в райдержадміністрації було проведено засідання «круглого столу», де обговорювалися питання взаємодії усіх сторін соціального партнерства у напрямку стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць та завдання і перспективи  на 2014 рік.
На засідання були запрошені голова райдержадміністрації О.Яровий, голова районної ради О.Чушкін, місцеві роботодавці: директор ДП «Межиріцький вітамінний завод» ДАК Укрмедпром І.Ваховський, заступник начальника ТОВ «Відродження» Б.Картель, директор ПП «Діброва-ЛВГ» В.Лінчевський, голова ФГ «Саваренюк М.Ф» М.Саваренюк, директор ДП «Голованівське лісове господарство» К.Гончаренко, директор ТОВ «Рапсодія» Ю.Фаренюк та керівники профільних установ.

Начальник районного центру зайнятості Людмила Кравченко ознайомила присутніх про заохочення роботодавців до створення нових робочих місць: «Законом України «Про зайнятість населення» передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, зокрема, молоді, жінок та чоловіків, які мають дітей віком до шести років, осіб, віком понад 50 років та інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Така щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску – важливий крок назустріч і роботодавцям і працівникам.
Однією з форм зайнятості населення є самозайнятість. Одним із напрямів діяльності районного центру зайнятості є сприяння у започаткуванні власної справи.

Служба зайнятості населення здійснює підготовку безробітних громадян для організації малого бізнесу. Протягом 2013 року 28 колишніх безробітних уже розпочали свою власну справу. Як стартовий капітал вони використали одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності. Нині вони успішно ведуть власний бізнес у сільському господарстві, займаються роздрібною торгівлею, надають спектр послуг – юридичних, консалтингових, з ремонту та пошиття одягу та інші».

Начальник управління Пенсійного фонду в Голованівському районі Людмила Цилюрик розповіла про порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску застрахованих осіб – інвалідів.

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю інвалідів сплачують лише 8,41% нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів від заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру  та оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Згідно інформації по новоствореним  робочим місцям за результатами звітності, яку подають суб’єкти господарювання до Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ, протягом січня-жовтня 2013 року в Голованівському районі працевлаштовано – 529 чол. при плановому показнику 354, що становить149,4%.