Свято Масляної на Голованівщині

Святкування Масляної на Голованівщині

25 лютого 2012 року за ініціативи голови районної ради Олексія Чушкіна та голови районної державної адміністрації  Олександра Ярового Голованівщина вперше  святкувала Масляну за давніми народними традиціями.

Почесними гостями свята були: депутат обласної ради Грушевський Віталій Анатолійович, голова Бобринецької районної державної адміністрації Кравченко Леонід Григорович, голова Вільшанської районної ради Кіров Ярослав Григорович, голова Маловисківської райдержадміністрації Рєзнік Віктор Віталійович, яким були вручені пам'ятні сувеніри виготовлені вихованцями Голованівського Будинку дитячої та юнацької творчості.

Обрядове святкування Масляної відбулося  у центральному парку селища. В програмі свята - ярмарка сільськогосподарської продукції,  народні гуляння з використанням українських народних обрядів, театралізовані вистави, спортивні змагання та ігри, концертна програма за участю 21 художнього колективу клубних закладів району.

З привітальним словом до жителів та гостей селища та з побажаннями якнайкраще порозважатися та повеселитися звернулися голова Голованівської районної державної адміністрації Олександр Яровий, голова Голованівської районної ради Олексій Чушкін та депутат обласної ради від Партії регіонів і засновник благодійного фонду «Відродження покоління»  Віталій Грушевський, який надав фінансову допомогу НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка – гімназія» на придбання комп'ютерів, Голованівській центральній районній лікарні – на ремонт автомобіля швидкої допомоги.

Ну яка ж масляна без млинців.  Кожна сільська рада презентувала свої страви та частувала гостей, звичайно ж смачними млинцями з різними начинками, варениками з сиром, пампушками, пиріжками,  різною  здобою. Також було встановлено польову кухню де жителі селища змогли пригоститися   смачною кашею, гарячою шурпою, борщем та козацькою мамалигою.

За традиціями свята, прощаючись із зимою, холодами і зустрічаючи тепло і сонячну весну, під веселі вигуки та пісні  спалили красуню Масляну.

Громада Голованівщини висловлює велику подяку  Віталію Анатолійовичу Грушевському меценату та благодійнику за фінансову допомогу у проведенні свята.