В Голованівському районі відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної ради

23 травня 2019 року в смт Голованівську відбулось засідання  Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної ради.

Зібрання проходило за участі голів обласної ради Олександра Чорноіваненка, районної ради Богдана Кучмія, районної державної адміністрації  Олега Голімбієвського, Голованівського селищного голови Сергія Цобенка, депутата районної ради Руслана Цобенка і голів районних рад області.

Богдан Кучмій  ознайомив учасників з соціально-економічною характеристикою району та детально зупинився на  головних аспектах діяльності районної влади, які змінили вектор розвитку району.

За його словами, впродовж останніх трьох-чотирьох років здійснено чимало перетворень та закладено підвалин для розвитку регіону. Йдеться про розбудову освітньої та медичної галузі, втілення місцевих ініціатив. Окрім того,  керівництво  району докладає максимум зусиль, аби залучити молодих лікарів для роботи в районних медичних закладах,  створення  гарних умов для надання якісних  медичних  і освітніх послуг  і, звичайно, проведення адміністративно-територіальної реформи.

Зокрема  були ліквідовані  27 освітніх закладів як юридичні особи, та на їх базі утворено 3 навчально-виховних об’єднання з опорними школами  у (смт Голованівськ, смт Побузьке. с. Перегонівка), їх 24 філіями, дошкільно- навчальними  та позашкільними закладами, які функціонують як окремі юридичні особи та обслуговуються централізованою бухгалтерією.

За три роки придбано 6 шкільних автобусів, до опорних закладів підвозиться 577 дітей та 42 педагоги. Поступово проводиться модернізація опорних шкіл – встановлення енергоефективних котлів, металопластикових вікон, дверей, утеплення фасадів, дахів, тощо.

Також, голова районної ради окреслив  зміни, що відбулись   в   організації співпраці з органами місцевого самоврядування району в сторону фінансової децентралізації. Це означає, що кошти сільських та селищних  бюджетів залишаються в розпорядженні рад, витрачаються на відповідні потреби громади, а якщо делегуються до районного бюджету, то виключно на об’єкти спільної власності, що   розташовані на території  громади.

В рамках Координаційної ради учасники  відвідали Голованівську  дитячо-юнацьку спортивну школу,  заклад дошкільної освіти «Малятко» , харчоблок  та спортивну залу Голованівського ліцею, районну лікарню  та територію будівельного майданчика, де проходить будівництво нового дитячого садка.

В свою чергу посадовці  обмінялися позитивним досвідом впровадження актуальних реформ на власних територіях, висловили зацікавлення  районом та скоординували плани для подальшої роботи.