ХІІ сесія районної ради. Звіти керівників, прийняття програми соціального і економічного розвитку району, прийняття районного бюджету на 2017рік

23 грудня 2016року  відбулась чергова ХІІ сесія районної ради VІІ скликання. Участь у засіданні взяли 23 депутати районної ради, керівники органів місцевого самоврядування, установ та організацій району.  До порядку денного  пленарного засідання увійшло 31 питання. Серед них 4 звіти керівників установ.

Так, першим  свій звіт представив  голова районної ради Богдан Кучмій. За його словами, Голованівська районна рада  впродовж року ухвалила 20  програм, на фінансування яких спрямовано 8237349тис. грн.  У рамках   програми «Шкільний автобус» придбано 2 шкільних автобуси для підвозу дітей до навчальних закладів  на загальну суму 2800000тис. грн.; 184,0тис. грн. профінансовано на санаторне оздоровлення дітей; 508,0тис. грн – сплачено на надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій в антитерористичній операції; 145,0тис. грн виділено на придбання житла молодому лікарю  районної лікарні, тощо.

Під час звіту  Богдан Кучмій зазначив, що окрема увага у його роботі приділялась координації роботи з керівниками органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, внаслідок чого  за рахунок трансфертів сільських та селищних бюджетів забезпечено районну лікарню продуктами харчування і медикаментами, надано соціальну підтримку сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, в сільських загальноосвітніх навчальних закладах проведено капітальні ремонти систем опалення (7 шкіл)   встановлено 260 металопластикових віконних блоків та 2 твердопаливних котли. Також, голова районної ради висвітлив у звіти й інші напрямки  роботи.

Наступним звітувала начальник управління економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури, промисловості та надання адміністративних послуг райдержадміністрації Ірина Артвіх про виконання районною державною адміністрацією повноважень, делегованих їй районною радою.

За інформацією І. Артвіх в  окремих галузях і сферах діяльності  району забезпечено позитивну динаміку показників. Так, протягом року спостерігалось збільшення росту обсягів виробництва та реалізації промислової та  валової продукції сільського господарства (рослинництво), збільшення росту зовнішньоторговельного обороту, значно перевиконані бюджети усіх рівнів та  загальний фонд району, зросли  темпи  капітальних  та прямих іноземних інвестицій. Вказала  Ірина Олександрівна і на проблемні питання, такі як, незадовільний стан   автомобільних   доріг  та недостатність коштів на їх утримання, відсутність сприятливих умов для розвитку тваринництва,  незадовільною залишається  демографічна ситуація  -  смертність перевищує народжуваність, існує  заборгованість за житлово-комунальні послуги по  комунальним підприємствам селищ Голованівськ та Побузьке.

Далі перед депутатами прозвітували: керівник Новоукраїнської місцевої прокуратури  Віталій Дьолог про стан законності та результати діяльності прокуратури на території Голованівського району та   заступник  начальника Голованівського ВП ГУ НП. Олексій Руденко про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності районного відділу поліції.

Головними питаннями пленарного засідання стали прийняття програми соціального і економічного розвитку Голованівського району на 2017рік та прийняття головного фінансового документу району   -  бюджету на наступний рік.

Так, програма передбачає зростання у 2017році  обсягів виробництва продукції промисловості на 4%, сільського господарства на 2%, обсягів експорту продукції і товарів на 2,2%, обсягів капітальних інвестицій із різних джерел фінансування на 8,1%, розмір середньомісячної заробітної плати на 23,5%.

Загальний обсяг доходів в проекті районного бюджету на 2017рік складає 191794тис. грн. (загальний фонд – 189957.362тис. грн., спеціальний фонд – 1837.3тис. грн.). Загальний обсяг видатків визначено у сумі 191794,662тис. грн.

Крім того, депутати ухвалили низку нових районних програм, внесли зміни до деяких існуючих, затвердили  план діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів та  план роботи районної ради на наступний рік, затвердили  положення щодо порядку відшкодування депутатам районної ради витрат пов’язаних з депутатською діяльністю та про призначення та виплату стипендій обдарованим учням та премій педагогічним працівникам.