З керівниками органів місцевого самоврядування району обговорено актуальне питання щодо реалізації норм Закону України

22 травня 2018року заступник голови районної ради Дмитро Рокочук взяв участь у розширеній нараді районної державної адміністрації  за участю керівників органів місцевого самоврядування району.

Однією із важливих тем наради було присвячено питанню добровільного об’єднання територіальних громад.

Відповідно до Перспективного плану формування територіальних  громад Кіровоградської області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 року №491-р  у районі планується створити «Один район – одну громаду», з центром в смт.Голованівськ.

Голова районної державної адміністрації Олег Голімбієівський, звертаючись до селищних та сільських голів зауважив, що до питання утворення добровільної об’єднаної територіальної громади треба підходити дуже виважено. «Приймаючи таке рішення треба прорахувати всі варіанти, ризики і фінансові можливості, тому що від цього буде залежати розвиток нашої території та наше майбутнє. Об'єднана територіальна громада – це не просто об'єднання кількох населених пунктів, все повинно бути економічно прораховано, чи зможе вона існувати в перспективі, чи зможе себе фінансово забезпечити..Органи влади та органи місцевого самоврядування в районі, на даний час, дуже багато працюють спільно, втілюючи в життя освітню, медичну реформи, приділяють  значну увагу ремонту доріг, щоб створити належні умови для життя людей,  які мають об’єднатися в громади».

Олег Дмитрович навів приклади роботи в новостворених об’єднаних громадах Кіровоградської області.

Начальник юридичного відділу районної ради Алла Ковтун ознайомила присутніх з Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року.

Голованівський селищний голова Сергій Цобенко повідомив присутнім, що на найближчій сесії селищної ради буде повторно ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад  сіл та селищ Голованівського району та направлено листи про надання згоди всім територіальним громадам.