Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

12 березня 2014року  відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Голованівської районної ради під головуванням Олексія Чушкіна. У засіданні взяли участь члени Координаційної ради -  голови територіальних громад району та заступник голови районної державної адміністрації Ірина Артвіх. На розгляд Координаційної ради було винесено ряд важливих питань, які стосуються діяльності органів місцевого самоврядування.

Відкрив засідання голова районної ради Олексій Чушкін із вступним словом щодо суспільно-політичного становища в державі та районі. Голова районної ради повідомив про роботу органів виконавчої влади та  районної ради на даний час та закликав учасників наради працювати відкрито і в законодавчому полі.

На початку засідання учасники ради одноголосно затвердили план роботи  Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Голованівської районної ради на 2014 рік.

По другому питанню члени ради заслухали інформацію щодо здійснення радами повноважень щодо ефективного використання майна, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, а саме: про порядок визнання майна безхазяйним та прийняття його в комунальну власність територіальної громади, про надання майна територіальних громад в безоплатне користування та оренду та  порядок здійснення приватизації комунального майна.

Під час обговорення даного питання голова районної ради Олексій Чушкін зазначив, що у наш час для органів місцевого самоврядування надзвичайно важливим практичним завданням на шляху створення та розвитку власної матеріально-фінансової бази є здійснення позитивних перетворень в управлінні власністю територіальних громад, тобто зміна системи управління комунальною власністю з метою підвищення ефективності її функціонування. Як свідчить практика, в селах та селищах району  існує неупорядкованість обліку комунального майна. Задля вирішення цих проблем голова районної ради запропонував розглянути сільським, селищним рада питання щодо упорядкування наявного майна, що перебуває в управлінні відповідних територіальних громад з метою попередження втрат громадами району своїх майнових активів.

Особлива увага була приділена питанню «Про правила улаштування електроустановок для зовнішнього вуличного освітлення». Начальник Голованівського відділу Державної інспекції енергонагляду Микола Чумак проінформував присутніх про основні вимоги щодо улаштування електроустановок для зовнішнього вуличного освітлення. Головуючий Олексій Чушкін наголосив на тому, що дане питання є актуальним на сьогоднішній день та запропонував сільським та селищним головам продовжити роботу з відновлення вуличного освітлення з дотриманням норм чинного законодавства.

Сільські та селищні голови були ознайомлені з основними положеннями Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме з процедурою підготовки, прийняття та відстеження результативності регуляторних актів.

А також, Олексій Іванович звернув увагу посадових осіб  щодо здійснення декларування доходів посадовими особами місцевого самоврядування і депутатським корпусом, та наголосив що строк подання декларації закінчується 1 квітня.

Заступник голови районної державної адміністрації Ірина Артвіх довела до відома сільських, селищних голів вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» та рекомендувала органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів.

Спеціаліст сектору житлово-комнульного господарства районної державної адміністрації Анастасія Щербина оголосила про те, що розпочато підготовку до масштабної всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою 2014», що відбудеться 12 квітня. Мета акції – виховання відповідального ставлення громадян до довкілля та акцентування увагу на системні проблеми у сфері поводження з відходами шляхом безпосереднього долучення місцевих громад до прибирання своїх територій.

Користуючись нагодою, Олексій Іванович  привітав з ювілеєм Люшнюватського сільського голову Чернієнка Сергія Васильовича та Капітанського сільського голову Сторчак Зінаїду Іллівну.

За результатами розгляду питань на засіданні Координаційної ради були прийняті відповідні рішення рекомендаційного характеру та надіслані до виконавців.