Засідання постійних комісій районної ради

27 листопада 2012року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики та у справах сім’ї на якому  депутати розглянули  стан виконання районної цільової програми розвитку  позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на 2011-2015роки.

Так, начальник відділу освіти райдержадміністрації М. Коломійчук повідомив присутнім, що протягом терміну дії зазначеної програми структура позашкільної освіти району включала наступні заклади:

-         Голованівський будинок дитячо-юнацької творчості (працює 60 груп, 43 гуртки);

-         Побузький центр дитячо-юнацької творчості (працює 65 груп, 22 гуртки);

-         Голованівська дитяча школа мистецтв (190учнів);

-         Побузька дитяча музична школа (148учнів);

-         Голованівська дитячо-юнацька спортивна школа (відвідують 132 дитини).

Всі ці заклади працюють на забезпечення вільного, творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей.

Позашкільною освітою в районі охоплено 61% дітей.

Головний спеціаліст відділу культури і туризму районної державної адміністрації Т. Кучмій відмітила, що згідно районної цільової програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на 2011-2015роки, всі учні, які отримали призові місця на Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах та викладачі, які підготували цих учнів, нагороджуються щорічно одноразовою стипендією. В поточному уроці виплачено – 6 450грн..

Члени постійної комісії районної ради з питань аграрної політики та раціонального використання земель обговорювали зміни та доповнення до програми розвитку земельних відносин в районі на 2007 – 2015роки.

Головний спеціаліст відділу Держкомзему у Голованівському районі О. Свид повідомила членам комісії, що для створення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколо водних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок і інших водойм, що знаходяться на території, програма розвитку земельних відносин  доповнюється розділом «Встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисну смуг». Невизначеність на місцевості меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг призводять до порушень земельного і водного законодавства при їх використанні, створюються умови для незаконного ведення господарської діяльності,  самовільного заняття земель водного фонду. Встановлення прибережних смуг та водоохоронних земель з забезпеченням відповідного фінансування, забезпечить  охорону екосистем та водних ресурсів від їх деградації та дозволить належним чином реалізувати обмеження щодо використання земель у межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.