Засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я

02 жовтня 2013 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань   охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту та соціального забезпечення населення, очолюваної депутатом районної ради Тамарою Лісовською.

Депутати розглянули питання порядку денного засідання 23 сесії Голованівської ради 6 скликання, більш детально зупинилися на обговоренні питаннь:

1. Про стан виконання районної програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту на 2012 - 2016роки.

2. Про внесення змін до комплексної програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, інвалідів, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2011-2015 роки.

3.  Розгляд листів, що надійшли на комісію.

В своїй доповіді головний лікар Голованівського ЦПМСД       М. Фоменко зазначила, що за  час, який минув після затвердження Програми, робота районної ради, районної державної адміністрації та Голованівської центральної районної лікарні була направлена на виконання її основних завдань.

З метою укомплектування вакантних лікарських посад  за останні роки була проведена належна профорієнтаційна робота серед сільської молоді щодо вступу їх до вищих медичних закладів освіти.

Так, у 2012 році було видано 12 цільових  направлень, у 2013 році – 12 цільових направлень: 7 до медичного коледжу та 5 до вищих навчальних медичних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

У Голованівський район у 2013 році прибули на роботу випускники  Уманського та Олександрійського медичних училилищ,  два лікарі-хірурги, із них один спеціаліст отримував спільну стипендію Голованівської районної ради та  Голованівської районної державної адміністрації.

На даний час в Голованівську центральну районну лікарню  направлено три лікарі-інтерни  загальної практики-сімейної медицини, які по закінченню інтернатури повинні будуть відпрацювати три роки в медичних закладах району.

Важливу роль в закріпленні кадрів, особливо на селі, відіграє виділення житла та забезпечення належних умов праці та життя медичним працівникам, що залежить від місцевих органів влади.

У першому півріччі поточного року отримала житло завідуюча Семидубським фельдшерським пунктом, яка навчалася за цільовим направленням. 4 липня 2013 року молодий лікар-хірург Голованівської центральної районної лікарні  отримала сертифікат на квартиру.

По другому питанню підтримали внесення змін до комплексної програми соціального захисту малозабезпечених верств населення, інвалідів, ветеранів війни, праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівського району на 2011-2015 роки та встановити щомісячні  стипендії  інвалідам війни та учасникам бойових дій , яким виповнилося 90 років і більше  та особам  яким виповнилося 90 років і більше  в розмірі 150,00 грн. кожному  з січня 2013 року ,з них  на стипендії 25200,00 грн  та 400,00 грн. на поштові витрати та на новорічні подарунки дітям , постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС виділити кошти  в сумі  6000,00 грн.  »

Проекти рішень членами комісії затверджені без змін та запропоновано вищезазначені питання винести на розгляд депутатів.