Засідання постійної комісії з питань екології

03 жовтня 2013року  відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань екології, благоустрою, торгівлі, споживчого ринку, побутового обслуговування населення та житлово-комунального господарства.

На засіданні комісії розглянули питання порядку денного  23 сесії Голованівської ради 6 скликання, питання про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осіньо-зимовий період 2013/2014 років, про районну програму охорони навколишнього природного середовища на 2013-2015 роки. Питання порядку денного прийняті до відома та рекомендовано винести на пленарне засідання сесії.

По першому питанню завідувач сектору житлово-комунального господарства Дудар Л.С. , що підготовка до опалювального сезону в районі загалом пройшла на належному рівні і об’єкти житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий  період 2013/2014 року підготовлені.

На даний час всі соціальні сфери, школи, НВК, та ДНЗ готові до нового опалювального сезону, про що свідчать підписані акти в інспекції Держенергонагляду в Кіровоградській області.

По всіх школах проведено поточні ремонти. У Межирічківській ЗОШ встановлена котельня з двома котлами на альтернативному паливі.

На даний час в закладах освіти є 138,9 т. вугілля (решта - зберігається на складах згідно договору у  постачальників), та 27,1 м3 дров.

Частина дитсадків передано на баланс відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації (у школі орендується одна чи дві кімнати), тому відповідно опаленням забезпечені. По дитячих садочках смт. Голованівськ не було здійснено закупівлі вугілля та дров внаслідок боргу за минулий рік, в сумі 50 тис. грн. Після погашення боргу розпочнеться закупівля вугілля та дров на опалювальний сезон 2013/2014 роки.

В ПТУ № 38 смт Голованівськ та в с. Молдовка НВК «Молдовська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» планується також встановлення енергоефективних котлів, що працюватимуть  на альтернативному виді палива (пелетах). В усіх учбових корпусах ПТУ № 38 проведено косметичний ремонт (фарбування та вапнування стін). В с. Пушкове та с. Клинове в  ЗОШ відбулась заміна вікон на енергозберігаючі.

По закладах культури  загальна потреба вугілля на опалювальний сезон становить 75 тон вугілля та 36 складометр дров. На даний час відділом проводиться уточнення обсягів бюджетних коштів на придбання  вугілля та дров.

У Троянській амбулаторії сімейної медицини також за кошти субвенції з державного бюджету та місцевим бюджетом був проведений капітальний ремонт приміщення.

В житловому фонді до зими підготовлено та підписані комісією з перевірки готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період 57 будинків, що становить 100%, в будинках відремонтовано двері у під'їздах і підвалах, засклені вікна сходових клітин, проведено косметичний ремонт (фарбування, побілка) сходових клітин, ремонт козирків, ґанків, проводяться утеплення вводів водопровідної та водовідвідної систем.

По другому питанні виступив в. о. начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації О.Клименко та обґрунтував прийняття даної програми. Він зауважив, що довкілля вважається безпечним, коли його стан відповідає встановленим у законодавстві критеріям, стандартам, лімітам і нормативам, які стосуються його чистоти (незабрудненості), ресурсомісткості (невиснаженості), екологічної стійкості, санітарних вимог, видового різноманіття, здатності задовольняти інтереси громадян.

Необхідність розроблення Програми викликана невідповідністю стану навколишнього природного середовища в Голованівському районі сучасним вимогам до якості довкілля та середовища проживання населення, а також необхідністю координації зусиль з метою оптимізації його стану.

Голованівщина має високий показник антропогенних навантажень на навколишнє природне середовище. Забруднюються повітря, води і ґрунти, збіднюється ландшафтне і біотичне різноманіття, що негативно впливає на живі організми і людей. Природокористування є нераціональним й екологічно незбалансованим.

Сучасний стан природних ресурсів і навколишнього природного середовища району змушує змінювати точку зору щодо подальшого економічного розвитку і технічного прогресу й оцінювати їх з урахуванням екологічних пріоритетів, наявності екологічних ризиків та стану екологічної безпеки.

Необхідно виробити і здійснювати таку стратегію і тактику природокористування, які б забезпечили сталий (збалансований) розвиток району, покращення стану навколишнього природного середовища, інтегроване управління природними ресурсами, їх невиснажливе використання й охорону від вичерпання і забруднення, формування екологічно безпечних умов для життя і здоров’я населення, а також моніторинг за змінами природних і антропогенних процесів у природно-територіальних комплексах.

Саме для вирішення цих завдань необхідно розробити і прийняти в районі Комплексну програму охорони навколишнього природного середовища в Голованівському районі  на 2013-2015 роки.