Засідання постійної комісії з питань освіти

11 червня 2014року постійна комісія районної ради з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики та у справах сім’ї розглядала проекти програм «Вчитель»  та  «Шкільний автобус», та звернення  батьків дітей НВК «Молдовська ЗШ І-ІІІ ступеня – ДНЗ» про збереження навчального закладу, недопустимість закриття 10 та 11 класів.

Представляючи проект програми «Вчитель», методист районного методичного кабінету  відділу освіти райдержадміністрації І. Топольник, зауважила, що програма «Вчитель» спрямована на розв’язання проблем, пов’язаних з підготовкою, професійною діяльністю та післядипломною освітою педагогічних працівників.

Програма передбачає виконання таких завдань:  оптимізація кадрового забезпечення навчальних закладів району; модернізація системи підготовки педагогічних працівників, оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних працівників. удосконалення системи післядипломної освіти, підвищення ролі вчителя у формуванні громадянського суспільства, підвищення рівня соціально-економічного і фінансового забезпечення підготовки педагогічних працівників, їх професійної діяльності та післядипломної освіти.

Члени комісії погодилися, що програму необхідно приймати,але з відповідним фінансуванням, тому, доповідачу  відділу освіти рекомендовано розробити чіткий кошторис з виконання заходів програми.

Проект районної програми «Шкільний автобус» передбачає забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників.

Станом на січень 2014року підвезення учнів та педагогічних працівників, які проживають у сільській місцевості до загальноосвітніх закладів та у зворотному напрямку здійснюють 9 шкільних автобусів. Підвозяться 307 учнів та 38 учителів.

У зв’язку з проведенням оптимізації мережі освітніх закладів у сільській місцевості та створенням освітніх округів  необхідно  ще 5 шкільних автобусів.

Розглядаючи скаргу батьків дітей Молдовської школи, члени комісії, двоє з яких є директорами сільських шкіл, чітко розуміють проблему, яку порушують батьки у зверненні. Такі ж самі питання стоять і в інших сільських школах району. За низької  наповнюваності  учнів, недоцільно утримувати  ряд шкіл.

Обговорюючи питання, депутати рекомендувати відділу освіти райдержадміністрації  йти природним шляхом.

Після розгляду планових питань, депутати заслухали  начальника фінансового-господарського відділу районної ради Л. Очеретіну, яка надала інформацію про фінансовий та бюджетний звіт Голованівської районної ради за 2013рік. (на вимогу депутатів районної ради на позачерговій 30 сесії районної ради 25 квітня 2014року).

Зокрема, Л. Очеретіна повідомила, що на 2013рік на утримання Голованівської районної ради відповідно до нормативів Міністерства фінансів України були заплановані кошторисні призначення в сумі 994,8тис.грн., із них – 70% - це видатки на заробітну плату і нарахування на заробітну плату; 30% - на утримання апарату районної ради та видатки пов’язані з підготовкою до пленарних засідань та засідань постійних комісій.

В зв’язку з обмеженим фінансуванням бюджетних установ по незахищеним статтям видатків, протягом 2013року по Голованівській районній раді утворилася кредиторська заборгованість в сумі 142,7тис. грн., яка і на сьогодні не погашена. Тобто – канцелярські товари, послуги зв’язку, паливні матеріали, відряджу вальні, витрати на утримання приміщення перереєстровані у 2014році у Держказначействі.

Відповідно до районної програми розвитку місцевого самоврядування у 2013році було придбано кондиціонер, який установлено  у сесійній залі районної ради, за який кошти досі не перераховані постачальнику та придбано телевізор, який був установлений теж в сесійній залі  але повернуто постачальнику за його вимогою.

Заробітна плата  апарату районної ради нараховувалася та виплачувалася відповідно до законодавства.