70 -та річниця з дня утворення підпільної комсомольської організації "Спартак"

70 -та річниця з дня утворення підпільної комсомольської організації

28 листопада 2012 року у Голованівському районі проходила  краєзнавча конференція, присвячена 70-ій річниці з дня утворення підпільної комсомольської організації   «Спартак».

Делегацію у складі радника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації М. Сухомлина, начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки облдержадміністрації Л. Шатна., наукового співробітника обласного краєзнавчого музею Б. Шевченкоа, співробітника Державного архіву в області О. Трибуцької, спеціаліста архіву управління служби безпеки України в Кіровоградській області М. Яковенка зустрічали в селі Красногірка, де в  1942 році була організована молодіжна організація  під керівництвом комуністів Марії Іванівни Малої та Петра Граматчикова.

Гості відвідали меморіальний музей спартаківців, оглянули експозицію, яка відтворює героїчну діяльність полум’яних патріотів Батьківщини, які  у боротьбі за свободу і незалежність віддали найдорожче – життя. Вшанували пам’ять тих, для кого щастя і свобода Вітчизни були понад усе. До підніжжя пам’ятника та пам’ятних знаків  були покладені квіти.

О 12 годині у залі засідань Голованівської районної ради  учасників конференції привітали керівники району – голова районної ради О. Чушкін і голова райдержадміністрації О. Яровий.

У роботі конференції також взяли участь комсомольці-ветерани 60-х років, Непом’яща Т.М. та Покляцький Б.А., учителі НВК «Голованівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка – гімназія», педагог-організатор Красногірської ЗШ І-ІІ ст., працівники закладів освіти і культури райдержадміністрації та представники територіальних громад.

У виступах учасників конференції йшла мова про героїчну діяльність підпільників-земляків, про суд трибуналу Київського військового округу над зрадниками Батьківщини, винними у знищенні сотень людей, роль народної пам’яті про подвиг  юних месників.

За самовіддану працю щодо збереження музейного фонду, виховання патріотизму  серед підростаючого покоління  директору музею «Спартак» Кулику Ж.В. було вручено Почесну грамоту Голованівської районної державної адміністрації та районної ради.

Під час конференції учасники переглянули фрагменти передачі обласної телекомпанії «Кіровоград» про героїчну діяльність членів підпільної молодіжної організації «Спартак».

Учасники конференції висловили впевненість, що сьогоднішній захід зібрав небайдужих людей до героїчного минулого нашого Голованівського краю. А це значить, що пам’ять про спартаківців буде жити в наших серцях, бо завдяки їм ми живемо під мирним небом в незалежній державі.