Зустріч голови районної ради з керівниками релігійних громад району

09 квітня 2014 року голова районної ради О.Чушкін та керівник апарату райдержадміністрації О.Рибак провели зустріч з керівниками релігійних організацій району різних конфесій.

У зустрічі взяли участь благочинний Голованівського району УПЦ протоієрей Михайло Мельникович (смт Побузьке), настоятель храму Святителя Кирила Архієпископа Єрусалимського УПЦ протоієрей Василь Філіп (ст.Голованівськ), настоятель храму святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова УПЦ ієрей Сергій Швая (смтГолованівськ), настоятель храму святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова УПЦ ієрей Шкуратов Олександр Іванович (с.Крутеньке), настоятель храму святої Параскеви УПЦ протоієрей Григорій Коржовий (с.Люшнювате), настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ протоієрей Анатолій Швець (с.Клинове), настоятель  Хресто-Воздвиженського храму УПЦ протоієрей Святослав Левандовський (с.Перегонівка), настоятель храму Святого Апостола і євангеліста Луки УПЦ протоієрей Микола Гуй, священик Пушківського приходу УПЦ КП ієрей Олег Заболотний, настоятель храму Успіння пресвятої Богородиці УПЦ КП ієрей Станіслав Гладиш (Табанове), представник релігійної громади євангельських християн-баптистів Віктор Пономаренко (с.Клинове), представник релігійної громади християн віри євангельської «Спасіння» Роман Карпюк (с.Троянка) та представник релігійної громади християн віри євангельської Валерій Шведенко (с.Капітанка). На зустріч також були присутні керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Під час зустрічі  голова районної ради О.Чушкін дав оцінку подіям, які відбувається сьогодні в Україні, закликав присутніх до порозуміння та співпраці та запросив всіх до спільного діалогу.

«У такий нелегкий для країни час ми  разом з вами повинні забезпечити спокій і громадський порядок», - зазначив Олексій Іванович.

Окрім цього керівництво району та  священнослужителі обговорили низку актуальних питань, які торкаються розвитку релігійних громад та можливі подальші формати співпраці між церквами та владою.

Під час спілкування з керівниками релігійних громад керівник апарату райдержадміністрації О.Рибак повідомила, що райдержадміністрацією розроблено заходи щодо посилення контролю за додержанням законодавства України про свободу совісті та релігійні організації на території району під час Великодніх свят та закликала забезпечити злагоду, порозуміння та толерантності у міжконфесійних відносинах.

З інформацією перед присутніми виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації М.Коломійчук, який повідомив, що для старшокласників загальноосвітніх шкіл передбачено предмет «Християнська етика». Тому керівники релігійних організацій запропонували запрошувати їх на позакласні години в загальноосвітні навчальні заклади для ознайомлення учнів з християнськими моральними цінностями.

Головний державний інспектор Голованівського РВ Управління ДСНС України в Кіровоградській області М.Філюк розповів присутнім про дотримання правил протипожежної безпеки під час проведення богослужінь, а завідувач сектору регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації І.Шаповал ознайомила присутніх з процедурою оформлення документів на культові споруди.

На завершення голова районної ради О.Чушкін висловив переконання, що відзначення свята Воскресіння Христового на державному та районному  рівні відбудуться у мирі, злагоді та спільній молитві за Україну та українців, слугуватиме зміцненню  міжконфесійної толерантності та взаєморозуміння на благо нашого славного краю.