Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

 

На Кіровоградщині фахівчиня системи БПД допомогла клієнтці поновитись на роботі та стягнути 185 тис. грн. заробітної плати за час вимушеного прогулу

 

         До Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка з проханням надати правову допомогу з питання поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. Адже, після щорічної планової відпустки жінка дізналась від колег, що у зв’язку із скороченням штату працівників її було звільнено без попередження.

        Правову допомогу надавала Наталія Цуцман, юристка центру.

 

         На момент звільнення, на підставі наказу вищого навчального закладу про скорочення чисельності штату працівників, клієнтка місцевого центру перебувала в щорічній плановій відпустці. Із наказом про звільнення з роботи у зв’язку із скороченням штату працівників, на підставі п.1 ст.40 КЗпП України, ознайомлена не була. Про наявність даного наказу жінка дізналась зі слів співробітників. Також працівниця планового відділу відмовилася надати їй оригінал наказу про скорочення для ознайомлення.

        Узгодивши правову позицію з клієнткою, Наталія Цуцман підготувала позовну заяву про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку під час вимушеного прогулу. В процесі судового розгляду додали заяву про збільшення позовних вимог до Ленінського районного суду м. Кіровограда.

        Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» у разі, якщо роботодавець планує звільнення працівників з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності підприємства, установи, організації, він повинен завчасно, не пізніше як за три місяці до звільнень надати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини наступних звільнень. Також роботодавець повинен провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

        Під час вивчення матеріалів справи з’ясувалось, що клієнтка місцевого центру отримала повідомлення від адміністрації закладу про те, що вона начебто не є членом первинної профспілкової організації, що діє в установі, а отже отримання попередньої згоди, щодо розірвання трудового договору за п.1 ст.40 КЗпП України адміністрації університету не потрібно.

        Але фактом підтвердження того, що працівниця була членом первинної профспілкової організації працівників університету, є наявність у неї профспілкового квитка та підтвердження своєчасності сплати членські внесків.

        Під час судового процесу була встановлена неправомірність звільнення позивача, тому Ленінський районний суд м. Кіровограда прийняв рішення про скасування наказу «Про припинення трудового договору», яким жінка була звільнена у зв’язку із скороченням штату працівників, відповідно до  п.1 ст.40 КЗпП України та поновлена на посаді. А також стягнення на користь клієнтки середнього заробітку за час вимушеного прогулу в розмірі 185386 грн 56 коп. та судового збору у розмірі 704 грн 80 коп.

        Якщо ваші права порушені, безоплатну правову допомогу можна отримати за адресою: смт Голованівськ , вул. Ціолковського,1, тел. (05252) 2-25-83 або 068-834-77-45.

Для цілодобового доступу до системи безоплатної правової допомоги цілодобово діє Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-21-31-03.

Хто звільняється від плати за землю у період дії карантину?

         Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» №540-ІХ від 30.03.2020 року вніс  деякі зміни до Податкового Кодексу України. З даного питання консультують фахівці системи БПД. 

         Згідно  вказаного закону , за період з 01 по 31 березня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. Звертаємо увагу,  що  квітень 2020 року виключили із пільгового періоду.

      Нагадуємо, що плата за землю включає:

  • земельний податок;
  • орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності.

       За вимогами Податкового Кодексу України платники плати за землю (крім фізосіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня та не пізніше 20 лютого поточного року подають органу Державної Податкової Служби України за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

       Для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за період з 01 по 31.03.2020 року платники, які вже подали декларацію за 2020 рік, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій мають відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці. Якщо вказані платники податків уже подали уточнюючу податкову декларацію та уточнили податкові зобов'язання за березень-квітень 2020 року, то доведеться знову подати уточнюючу податкову декларацію не пізніше 30 квітня, а саме - додати нарахування за квітень. За такі дії не штрафуватимуть.

      У свою чергу податкові зобов'язання зі сплати плати за землю та з податку на нерухомість за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі треба сплатити до 30 червня 2020 року. В такому випадку не буде жодних штрафів та пені.

       Фізична особа підприємець (ФОП) в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності прирівняні у правовому статусі до юросіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Якщо ФОПи  мають правовстановлюючі документи на земельну ділянку, такі особи також самостійно обчислюють розмір плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) шляхом подання податкової декларації. Таким чином, якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу України на ФОПа, то така особа має право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень 2020р.

 

        Звільнення не поширюється на фізичних осіб – громадян, не суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки новації передбачають, що звільнення стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

 

        Безоплатну правову допомогу, у разі порушення прав громадян, можна отримати за адресою: смт Голованівськ , вул..Ціолковського,1,

тел. (05252) 2-25-83 або 068-834-77-45. Для цілодобового доступу до системи безоплатної правової допомоги цілодобово діє Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-21-31-03.

 

Стартує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»

З 23 квітня по 5 червня 2020 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав». Учасники – діти віком до 18 років.

«Тема малюнків – права дитини. Щоб подати роботу на конкурс, дитина за допомогою батьків має зареєструватися на сайті конкурсу та завантажити  фотографію або скановану копію малюнка. Коли конкурсна робота пройде модерацію, вона з’явиться на сайті для голосування», – розповів заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин.

Конкурсні роботи приймаються з 23 квітня по 20 травня. Малювати можна олівцями, фломастерами, фарбами, виконувати роботи в авторській техніці, створити малюнок за допомогою комп’ютерної графіки тощо. Малюнки мають бути у форматі А3 або А4. Кожен учасник може подати лише одну конкурсну роботу.

Проголосувати за дитячий малюнок, що найбільше сподобався, може кожна людина – для цього потрібно авторизуватися на сайті конкурсу. Оцінювання конкурсних робіт відбудеться на сайті конкурсу в онлайн-режимі усіма учасниками голосування.

З 21 травня до 24 травня визначатимуться переможці. Автори найкращих робіт будуть визначені за кількістю вподобань учасників голосування у трьох вікових категоріях: віком до 8 років, від 9 до 13 років та від 14 до 17 років.

Нагородження переможців конкурсу триватиме з 25 травня по 5 червня. Автори робіт, які набрали найбільшу кількість «лайків», отримають грамоти та призи за перше, друге та третє місця у кожній віковій групі.

Взяти участь у конкурсі, подивитися дитячі роботи та проголосувати за малюнок, що найбільше сподобався, а також детально дізнатися про умови онлайн-конкурсу дитячих малюнків «Країна моїх прав» можна, зайшовши на офіційний сайт http://art-konkurs.legalaid.gov.ua.

 

 

Записей не найдено.