Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел.(05252) 2-19-84
E-mail: golovrada@ukrpost.ua

Шановні депутати, запрошені!

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови районної  ради про свою діяльність. 

Сьогодні, разом з вами, хотів би проаналізувати, що вдалося зробити у звітному періоді позитивного і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі.

Районна рада працювала  у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені чинним законодавством, Регламентом районної ради та згідно Плану роботи районної ради.

Коротко характеризуючи роботу районної ради, хочу зазначити, що вищий представницький орган  району  працював стабільно і послідовно, забезпечуючи життєдіяльність району та його розвиток за пріоритетними напрямками, вирішуючи  поточні питання життя громади. Разом із вами ми прагнули організувати її так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені законодавством України у сфері місцевого самоврядування, і головне,  компетентно та вчасно приймати відповідні рішення.

Діяльність районної  ради у звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Ми  тісно співпрацювали з районною державною адміністрацією, сільськими, селищними  радами, підприємствами, установами, громадськими організаціями і завжди знаходили порозуміння, щоб разом вирішувати актуальні питання сьогодення. 

Сесійна діяльність

Упродовж звітного періоду районною радою  проведено 6 сесій, з них  - 2 позачергові.

Опрацьовано на 17-ти засіданнях постійних комісій та  розглянуто на пленарних засіданнях ради 120 питань, в результаті чого ухвалено 110 рішень.

З них - 79 ініційовано районною державною адміністрацією, 30 - головою районної ради, 3 – постійними комісіями,  3 – депутатами, 5 – фракціями.

Зупинюся на деяких, основних рішеннях, які на мій погляд мали  важливе значення та реальні наслідки для громади району.

В галузі освіти, були прийняті рішення:

-         які регламентують діяльність освітніх закладів, щодо розмежування повноважень керівних органів закладів освіти, що забезпечувало більш широку автономію навчальних закладів та дало можливість оптимізувати структуру освітніх округів відповідно до обставин які диктуються сьогоденням та забезпечити ефективне та раціональне використання бюджетних коштів;

-         згідно яких підвищено розмір тарифних розрядів педагогічним працівникам позашкілля, що дало змогу виплачувати їм збільшену заробітну плату починаючи вже з січня місяця 2017 року;

-         що дали старт реалізації амбітних планів щодо будівництва нового дитячого садочка в смт. Голованівськ яке розпочнеться вже цього року та капітального ремонту Побузького опорного навчального закладу на який в минулому році витрачено 5,5 млн. грн. і який продовжиться в цьому році на що планується витратити 13 млн. грн.;

-         внесено зміни до програми «Шкільний автобус», що дало можливість придбати додаткову одиницю транспорту для підвозу дітей до найбільшого - Голованівського опорного навчального закладу, а також провести капітальний ремонт двох наявних автобусів Перегонівського та Побузького опорних навчальних закладів;

-         які дали можливість замінити теплотраси в Капітанській та Клинівській філіях відповідних ОНЗ та придбати комп’ютерну техніку для відділу освіти на суму 157 тис. грн.

Оновлено положення про призначення та виплату стипендій обдарованим дітям, що забезпечить більш ефективний підхід до грошової мотивації, як талановитих дітей так і їхніх педагогів.

В галузі медицини:

-         Оновлено Положення про Порядок придбання та використання службового житла, що дало можливість реалізовувати програму Медичні кадри, шляхом придбання житла для молодих лікарів, що і було здійснено в т. ч. за активної участі апарату районної ради.  На придбання житла в 2017 році витрачено близько 450 тис. грн.

-         делеговано представників до госпітальної ради нашого госпітального округу, яка вже повністю сформована та почала свою роботу.

-         змінено установчі документи центральної районної лікарні з метою надання керівним органам більш широких повноважень, щодо формування штату закладу.

-         ряд  прийнятих  рішень забезпечили можливість здійснення районною лікарнею протягом року цілого ряду капітальних видатків на демонтаж рентгенологічного відділення, реконструкцію головного входу лікарні, Капітальний ремонт поліклініки (1-й поверх), капітальний ремонт операційної, капітальний ремонт прибудинкової території, а також на закупівлю нового сучасного обладнання для операційної, лабораторії та інших відділень лікарні.

Загалом, завдяки спільним зусиллям районної ради, районної державної аміінстрації, всіх сільських та селищних рад,  у звітному році було здійснено видатків на оновлення Голованівської центральної районної лікарні на загальну суму близько 8 млн. грн. Відповідні роботи продовжуватимуться  і в цьому році на що планується витратити ще 10 млн. грн.

У сфері соціального захисту населення

Ми своєчасно вносили необхідні зміни до діючих районних програм направлених на соціальний захист та матеріальну підтримку соціально-незахищених верств населення,  це в свою чергу дало змогу:

-         надати матеріальну підтримку учасникам антитерористичної операції на загальну суму 113,7 тис. грн.

-         здійснити видатки на оздоровлення ветеранів війни, праці, інвалідів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС на  125,6 тис. грн.

-         виділити на оздоровлення дітей 299,7 тис. грн.

-         надати матеріальну допомогу людям які опинилися в складних життєвих обставинах на  199,7 тис. грн.

Управління об’єктами спільної власності сіл та селищ

Голованівського району

Своєчасно розглядалися питання розпорядження нерухомим майном комунальної власності, в тому числі питання списання зношених об’єктів, що дало змогу демонтувати руйнівні споруди  та навести лад на території районної лікарні.

Протягом звітного періоду фінансово-господарським відділом районної ради  підготовлено та зареєстровано 11 договорів оренди, укладено  9 договорів по відшкодуванню витрат на утримання приміщень, 4 договора безоплатного користування (позички) майном. Надходження від оренди майна   становить 90509 тис. грн.

Прийнято в новій редакції програму  Підтримки та збереження об’єктів і майна спільної власності територіальних громад селищ та сіл Голованівського району, що дало можливість ефективно утримувати майно спільної власності. Так, в адміністративному приміщенні районної ради проведено  капітальний ремонт котельні на суму – 445.838 тис. грн., установлено 2 котли, які працюють на альтернативному виді палива, що в результаті дає значну економію бюджетних коштів,  на протязі опалювального сезону 2017-2018років за рахунок скорочення кількості обслуговуючого персоналу, більш високого рівня ККД котлів, значно нижчої вартості палива було зекономлено близько 250 тис. грн., а отже, як бачимо, зазначені затрати на ремонт котельні, повністю окупляться вже в наступному опалювальному сезоні.

На виконання припису інспектора з пожежного нагляду було відновлено систему протипожежного водопостачання адміністративного приміщення на що витрачено 7,2 тис. грн.

Проведено заміну віконних блоків у приміщенні де розташований Трудовий архів Голованівського району, на суму 54.5 тис. грн., за рахунок власних надходжень районної ради від оренди приміщень

Крім того, районною радою, шляхом проведення тендерних закупівель  придбано службовий автомобіль вартістю 408.9 тис. грн. яким на договірних засадах користуються й інші бюджетні установи нашого району.

 

Окремо зазначу, що відповідно до Програми Запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру у Голованівському районі поповнено пожежно-технічне озброєння рятувального загону, та проведено  ряд заходів спрямованих на посилення пожежної безпеки загальноосвітніх навчальних закладів та  закладів культури. Відповідна робота продовжуватиметься і в цьому році.

 

Протягом 2017року нами було прийнято ряд важливих кадрових питань. Це і призначення головного лікаря  КУ «Голованівська центральна районна лікарня», головного лікаря КЗ «Голованівський центр первинно= медико-санітарної допомоги», директора КЗ «Музей історії Голованівського району», завідувача  Об’єднаного Трудового архіву.    

Зауважу, що своєчасно вносилися і розглядалися питання що стосуються районного бюджету та внесення змін до нього.

Слід відмітити те, що результати голосування на пленарних засіданнях, в той же день оприлюднюються на сайті районної ради і кожен виборець може дізнатися  як голосували депутати та  як приймали участь в роботі пленарних засідань.

За звітний період у виконавчий апарат районної ради не надійшло жодного протесту прокурора на рішення сесій районної ради, розпорядження голови ради, на дії чи бездіяльність голови ради як посадової особи.

Протягом звітного періоду районною радою опрацьовано 530 вхідних документів та 208 вихідних, головою ради видано 45 розпоряджень з основної діяльності, 26 з кадрових питань, а також 3 спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради.    

В грудні 2016 року нами було прийнято  Положення щодо порядку відшкодування депутатам районної ради витрат пов’язаних з депутатською діяльністю. Серед 34 депутатів районної ради VІІ скликання – 21 іногородній. Упродовж 2017 року виплачено 2890.00грн.

Участь у заходах

Крім численних робочих нарад та зустрічей, в тому числі щодо ходу робіт з реалізації основних інфраструктурних проектів в районі та низки урочистих заходів, що проводилися на протязі року, хочу відмітити наступні заходи в яких я брав участь.

У лютому 2017 року відбувся З’їзд Української асоціації районних та обласних рад, який проходив в місті Києві. Делегатами з’їзду крім організаційних та кадрових питань обговорено з представниками центральної влади перспективи подальшого розвитку місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівня та прийнято ряд звернень до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

В червні-липні 2017 року особисто брав участь в організації та проведенні  навчань з територіальної оборони Голованівського району в рамках яких було проведено командно-штабні навчання під керівництвом командувача Сухопутних військ ЗС України та проведено підготовку особового складу загону територіальної оборони Голованівського району в яких взяли участь 278 військовозобов’язаних мешканців району, в тому числі, і ряд депутатів районної ради.

В липні-серпні місяці,  з метою вивчення реального  стану справ у закладах соціальної сфери, перевірки стану водозабезпечення, сміттєзвалищ та наявність містобудівної документації,  підготовки загальноосвітніх навчальних закладів району до нового навчального року, я. спільно  з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації здійснили об’їзди всіх територіальних громад району де провели робочі зустрічі з працівниками та депутатами сільських, селищних рад, керівниками закладів соціальної сфери.

В жовтні 2017 року я брав участь у семінарі з питань протидії корупції,  який проходив у м. Києві в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів  Національної академії державного управління при Президентові України.

З 28 листопада по 2 грудня 2017 року  я, у складі офіційної делегації Кіровоградської області на чолі з головою обласної ради Олександром Чорноіваненком перебував у Нижньосілезькому воєводстві Республіки Польща, де в рамках обміну досвідом познайомилися з Польською структурою місцевого самоврядування на всіх рівнях, розмежуванням повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, системою міжбюджетних трансфертів, функціонуванням освітніх, медичних, культурних та інших закладів за які відповідають органи місцевого самоврядування в умовах реформ децентралізації, які є майже аналогічні тим, що сьогодні проводяться в Україні тощо.

Отже, за результатами роботи у 2017 році, я,  хочу подякувати всім за спільну роботу, підтримку, розуміння та конструктивні поради. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо громади щоб наші справи голосніше, за будь-які слова, засвідчували нашу відданість і відповідальність за стан справ на нашій території.

Дякую за увагу.!

 

Записей не найдено.